Wokanda: prawo i co prawo znaczy?

Widziane z wnętrza sądowej sali prawo przestaje być abstrakcją. Kiedy służy obronie praw jednostki, staje się potrzebne jak powietrze do oddychania. Wiele jeszcze trzeba zrobić, by prawo stało się takim fundamentem ustroju, który potrafi podtrzymać demokrację. Będzie tak wówczas, gdy każda i każdy z nas będzie mógł przed sądem dochodzić nie tylko praw "politycznych", ale również "zwykłych" - w szkole, w szpitalu, w urzędzie.

Media są ważne

Nie ma "nielegalnych demonstracji". Nie ma "przepychanek z policją". Tych i wielu innych rzeczy nie wiedzą dzisiejsze media. Pomóż nam budować takie, z których opinia kształtuje "kulturę prawną". Niech się dzięki nim znajdzie odważny sędzia - obok tych bohatersko orzekających w sprawach politycznych - który zdecyduje o adopcji przez parę jednopłciową. Niech się znajdzie taki, który uzna, że ustrój polskiej szkoły skrajnie narusza konstytucyjną wolność zarówno nauczania jak indywidualnego rozwoju. Niech normą stanie się finansowa odpowiedzialność państwa za naruszenia prawa do zdrowia przez zatrute powietrze, do ochrony zdrowia przez zrujnowane szpitale. Media kształtują kulturę prawną. O ile same ją mają.
Wesprzyj nas

Wokanda: prawo i co prawo znaczy?

Olsztyn: Obywatele RP zawiadamiają prokuraturę w sprawie Nawackiego [wideo]

Chodzi o zaniechanie obowiązku poinformowania Marszałka Sejmu o fakcie wycofania poparcia udzielonego mu wcześniej przez sędziów Annę Pałasz, Joannę Urlińską, Katarzynę Zabuską oraz Krzysztofa Bieńkowskiego

Po złożeniu zawiadomienia w prokuraturze grupa Obywateli RP — w tym Anna Szmel, Leokadia Jung, Janusz Polowczyk, Tadeusz Szczęśniewicz, Wojciech Kinasiewicz — udała się do Sądu Rejonowego w Olsztynie (ul. Dąbrowszczaków 44a), gdzie złożyła informację o zawiadomieniu wraz z jego treścią do wiadomości Macieja Nawackiego.

Przypomnę, że 29 stycznia w Olsztynie Ruch Obywatele RP złożył już zawiadomienie o możliwości popełnienia deliktu dyscyplinarnego (sprzeniewierzenia się przysiędze sędziowskiej) przez Macieja Nawackiego jako członka neo-KRS.  

Poprzednio w Wokandzie

Prawo w internecie

Dane Google Trends - częstość wyszukiwania haseł o sądach odpowiada najwyraźniej wyłącznie użytkowym potrzebom. Im "bliżej ludzi", tym zainteresowanie większe...

Wspieraj obywatelskie media

Od mediów zależy poziom kultury prawnej społeczeństwa, ale także wśród sędziów.
Wesprzyj nas