Pierwszy wybór, czyli wysłuchanie kandydatów do parlamentu #01

Pierwszy wybór to program dla tych, którzy wiedzą na kogo nie głosować, ale nie wiedzą na kogo głosować. Ma pomóc w wyborze

W programie, który prowadzi Sławomir Matczak, kandydaci do parlamentu odpowiadają na pytania wyborcy – Anny Wójcik, dziennikarki OKO.press, która pisze o prawie i polityce. – Jest więc wyborcą świadomym, wie, jakie powinny być zmiany – mówił Sławomir Matczak zapowiadając spotkanie.

Na pytania odpowiadają:

Paweł Kasprzak, publicysta, operator i montażysta filmowy, autor programów telewizyjnych, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, jeden z liderów ruchu Obywatele RP, niezależny kandydat na Senatora w okręgu nr 44 w Warszawie.

Urszula Zielińska z Partii Zielonych, członkini zarządu, kandydatka do Sejmu w okręgu nr 19 w Warszawie. Pracowała i mieszkała w Polsce, Niemczech a przez ostatnie 10 lat w Wielkiej Brytanii. Do Polski wróciła w 2017 roku, gdy zrozumiała, że nie może być obojętna na wprowadzenie autorytaryzmu i rujnowanie przyrody przez Prawo i Sprawiedliwość.

Sebastian Liszka, reprezentujący Wiosnę kandydat do Sejmu  Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu nr 19 w Warszawie, działacz LGBT, współzałożyciel komitetu „Wygra Warszawa”.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »