Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Muzyk, performer, kpiarz...

Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Cenzura grobowa

Pod naciskiem PiS zarząd cmentarza w Międzychodzie, domaga się usunięcia ośmiu gwiazdek z nagrobku emerytowanej nauczycielki

Zdaniem rodziny taka była wola zmarłej, by umieścić osiem gwiazd, czyli symbol opozycyjny na nagrobku. Rodzina nie zamierza usuwać napisu i zapowiada podanie sprawy do sądu, jeśli zarząd cmentarza dalej będzie naciskał w tej sprawie.

Cenzurowanie nagrobków to praktyka znana z czasów komunistycznych. Na przykład: rodzinom zamordowanych robotników w grudniu 1970 roku, zabraniano umieszczania napisów jak i gdzie zginęli.

Gwiazdki od dawna bulwersują władzę, bo to symbol opozycyjny. Co roku, w czasie świąt na wielu choinkach pojawiają się podobne symbole, które wzbudzają pianę tropicieli poprawności politycznej.

W związku z tym faktem należy spodziewać się, że po cenzurze nagrobków, PiS wprowadzi też cenzurę w jadłospisach. Dania oznaczone gwiazdkami trzeba będzie wycofać z menu. Gwiazdki znikną też z etykiet alkoholi. Niektóre produkty alkoholowe, jak np. koniaki czy grecka Metaxa także zawierają gwiazdki jako oznaczenia jakości.

Na szczęście w Polsce, nie ma hoteli ośmiogwiazdkowych, a te najbardziej luksusowe mają tylko pięć gwiazdek. W przeciwnym wypadku musiałyby się pod rządami PiS zamknąć lub obniżyć swój poziom usług.

Kto wie, czy niebawem PiS nie wprowadzi kontroli nieba, by usuwać nadmiar gwiazd w nieboskłonie lub wprowadzi reglamentację gwiazdek w oczach po wypiciu bimbru.

Żaden festiwal muzyczny kontrolowany przez PiS, nie może zaprosić ośmiu gwiazd na scenę, bo to się Kaczyńskiemu źle kojarzy. Dlatego zwykle zapraszają tylko Zenka Martyniuka

fot: Karolina Skiba

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niech nie ulecą poprzednie myśli Krzysztofa Skiby

Ostatnia reduta

Propagandyści z TVP, którzy w 2015 zajęli miejsca dziennikarzy z TVP, twierdzą, że nie opuszczą

Czytaj »

Zlot

W Pałacu Kultury w Warszawie z wielką pompą odbył się kolejny Zlot Osób i Zjawisk

Czytaj »

Generalnie jest słabo

Według Google Trends Chopen i Skiba są w kłopotach...

Skoro jest aż tak paskudnie

To może chociaż
Wesprzeć Obywateli.News, co?