Redakcja i Rada Obywatele.News

Redakcją Obywatele.News kieruje Piotr Niemczyk. Wydawcą jest Fundacja Wolni Obywatele RP, która poniosła koszt minimalnych wstępnych inwestycji i wzięła na siebie formalną odpowiedzialność za działanie całości. Redakcja jest w pełni samodzielna i ponosi pełną, wynikającą z przepisów prawa oraz zasad przyzwoitości odpowiedzialność za publikowane przez Obywatele.News treści.

Redakcja korzysta z całkowitej samodzielności finansowej, organizacyjnej i przede wszystkim programowej, nie jest związana z żadną formalną lub nieformalną organizacją, jest niezależna. Niezależność tę gwarantuje Regulamin Redakcji i Rady Programowej [link do regulaminu] przyjęty przez wydawcę.

Nadzór nad redakcją dotyczy standardów rzetelności i bezstronności. Sprawują go członkowie Rady, w której założycielski skład weszli: Agnieszka Holland,  Michał Boni, Radosław Markowski, Piotr Pacewicz, Jacek Żakowski i Paweł Kasprzak. Rada powołuje redaktora naczelnego. W swych decyzjach kieruje się przyjętą przez siebie deklaracją misji.

Wszystkie materiały redakcji powstają na wolnej licencji Creative Commons (CCo 1.0 Universal) i są dostępne do dowolnego użycia w dowolnym celu bez konieczności uzyskania zgody redakcji ani wydawcy, a nawet oznaczenia autorstwa. Nieoznaczone logo Obywatele.News oryginalne materiały wideo są do pobrania z zasobów wydawcy.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »