Rozliczenie wpływów #01

Za okres do grudnia 2019.

Wpływy

z tytułu zbiórki i darowizn finansowych Fundacji Wolni Obywatele RP wyniosły w okresie rozliczenia od lipca do listopada 2019 roku 153 tys. zł. Zbiórki prowadziła w tym czasie wyłącznie Fundacja.

Wydatki

  • Wynajem hali zdjęciowej (kaucja i czynsze) w okresie od lipca do listopada – 50 050 zł.
  • Podstawowy remont wnętrza, instalacja elektryczna, wodna, montaż kurtyn, rusztów oświetlenia, zakup sprzętu, materiałów i usług – 31 120 zł.
  • Wynajem sprzętu do realizacji programów – 53 389 zł.
  • Honoraria pracowników realizacji dźwięku, operatorów kamer, montażystów – 36 400 zł.
  • Honoraria dziennikarzy i twórców – 9 800 zł.

W sumie – 180 759 zł. Brakująca kwota 27 759 stanowi ujemne saldo rozliczeń z Fundacją Wolni Obywatele RP.

Produkcja

Wyprodukowaliśmy ok. 50 pozycji audiowizualnych o łącznym czasie trwania 22,5 godzin. W tym 16 odcinków programu Kanciasty Stół poświęconego debatom wyborczym przed wyborami parlamentarnymi, 5 odcinków programu Pierwszy Wybór będącego publicznym wysłuchaniem kandydatów w wyborach, 7 odcinków przeglądów publicystyki politycznej Wycinanki Prasowe, relacje wideo, reportaże i wywiady.

Wnioski

Średni koszt wytworzenia godziny programu na poziomie 8 tys. zł należy uznać za satysfakcjonujący finansowo, poziom realizacji części tych materiałów jest zdecydowanie poniżej oczekiwań redakcji. Średni koszt wytworzenia może ulec nawet dwukrotnemu zmniejszeniu, wymaga to jednak uzależnionej od finansowania realizacji minimalnych założeń produkcyjnych – realizacji przynajmniej 10 godzin programu tygodniowo, co wymaga finansowania na poziomie ok. 175 tys. zł miesięcznie.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »