Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Muzyk, performer, kpiarz...

Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Imperium kłamstwa

Ubrany na czarno Krzysztof Skiba siedzi przy maszynie do pisania. Obok pali się czerwona świeczka

Zawsze mnie zastanawiało, jak ci ciągle klęczący w kościele politycy, gładko i piękne kłamią. Modlą się na pokaz, przytulają z biskupami, celebrują rytualne gesty i zamaszyste znaki krzyża przy każdej publicznej imprezie, po czym łżą bez mrugnięcia okiem

Dawniej mówiło się „Boże widzisz i nie grzmisz”. Dziś już wiadomo, że Bóg nie grzmi nawet, gdy mordują dzieci w Mariupolu. Ale czasem Bóg (albo po prostu życie) podstawi nogę kłamcom.

Niedawno odbyła się kolejna rozprawa sądowa w sprawie wypadku premier Beaty Szydło z 2017 roku. Przypomnę, że auto wiozące panią premier zderzyło się z prywatnym autem kierowanym przez młodego człowieka. Sprawa w sumie banalna. Mimo lekkich obrażeń i skasowania dwóch aut nic nikomu się większego nie stało. Dlaczego więc tak długo trwa proces?

WESPRZYJ mini-noclegownię dla uchodźców z Ukrainy

Szybko całą winę usiłowano zrzucić na kierowcę prywatnego auta. Styl w jakim go zastraszano przypominał filmy sensacyjne z rosyjskimi szpiegami. Okazało się, że to jednak kolumna rządowa jechała nieprawidłowo i bez włączonych sygnałów dźwiękowych. Potwierdził to świadek, były funkcjonariusz ochrony rządowej Piotr Piątek, który zeznał, że wszystkich funkcjonariuszy namawiano po linii służbowej do składania fałszywych zeznań w tej sprawie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Duch bojowy

Ja wiem, że są o wiele większe afery i draństwa. Że jest wiele świństw, które rządzący popełnili i uważają, że nadal mają czyste sumienie. Ale jak to mówi stare przysłowie, szczegóły czasem więcej mówią o sprawie niż wielkie elaboraty.

Drobna afera związana z wypadkiem komunikacyjnym. Zamiast przyznać się do błędu, ukarać winnych i byłoby po sprawie, władza chciała ukarać niewinnego, młodego chłopaka, naciskała na ochroniarzy w sprawie fałszywych zeznań, kręciła, mataczyła, a sam proces trwa już pięć lat.

To co się k… dzieje przy aferach, gdzie w grę wchodzą grube miliony? Oj… nagrzeszyli sporo ci modlący się na pokaz politycy cynicy.

fot: Adam Bilik

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niech nie ulecą poprzednie myśli Krzysztofa Skiby

Ostatnia reduta

Propagandyści z TVP, którzy w 2015 zajęli miejsca dziennikarzy z TVP, twierdzą, że nie opuszczą

Czytaj »

Zlot

W Pałacu Kultury w Warszawie z wielką pompą odbył się kolejny Zlot Osób i Zjawisk

Czytaj »

Generalnie jest słabo

Według Google Trends Chopen i Skiba są w kłopotach...

Skoro jest aż tak paskudnie

To może chociaż
Wesprzeć Obywateli.News, co?