Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Muzyk, performer, kpiarz...

Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Kabaret państwowy

W związku z szokującym skeczem kabaretu Neo Nówka, w którym kabaret powiedział prawdę o władzy i wyborcach PiS, jest pomysł rządu, aby kabarety w Polsce upaństwowić

Tak jak w większości państwowe są teatry i państwowy jest Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Wszystkimi kabaretami w Polsce będzie od teraz zarządzał koncern stworzony przez ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Jest szansa, że ponieważ państwowe są kopalnie i nie ma węgla, państwowy jest koncern spożywczy Sasina i nie ma cukru, tak też porządek zrobi się wreszcie z kabaretami.

Zdaniem rządu to ostatni już moment, aby rynek kabaretów jakoś w Polsce uporządkować, bo to co jest, woła o pomstę do nieba. Nie może być bowiem tak , aby każdy opowiadał sobie żarty jakie chce.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wielki tenisista

Specjalny zespół złożony z fachowców, takich jak Jan Pietrzak, Wojciech Cejrowski i Jarek Jakimowicz, opracuje zestaw tematów, z których można do woli żartować. Na tej liście znajdą się prawdopodobnie kelnerzy, kurierzy, lekarze i kominiarze oraz nauczyciele i posłowie opozycji. Będzie można także naśmiewać się do rozpuku i urwania boków z Angeli Merkel i Donalda Tuska.

Wzorem dla kabaretów powinien być Jarosław Kaczyński, który podczas swojej trasy Stand Up Comedy naśmiewał się z osób transpłciowych. Można korzystając z tych wskazówek naśmiewać się także z łysych, rudych, niepełnosprawnych, kulawych i niewidomych.

Dobrym przykładem żartów są żarty prezydenta Andrzeja Dudy, który uwielbia dowcipy rasistowskie, a szczególnie te o kanibalach w Afryce. Pewną inspiracją dla państwowych kabaretów, powinno być śmieszkowanie Janusza Korwina Mikke, który serwuje wyśmienite żarty o LGBT czy feministkach.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Trzej pancerni

Całkowity zakaz będzie natomiast obejmował żarty o TVP i Kościele. Ostatnio trudno odróżnić te dwie instytucje, ale obie dobrze służą władzy i jako takie podlegać muszą państwowej ochronie. Oczywistą sprawą jest, że żarty z instytucji państwowych i polityków władzy będą dla dobra demokracji i życia społecznego wykluczone.

Na temat żartów Neo Nówki wypowiedział się już rzecznik rządu i kilku proboszczów. Niebawem wypowie się także minister kultury, szefowa Trybunału Konstytucyjnego oraz premier Morawiecki. Zdaniem samych Polaków, to osoby jak najbardziej kompetentne i właściwe do omawiania i analizowania programów kabaretowych.

Minister Sasin potwierdza, że gdy kabaret Neo Nówka przekształci się już w Państwowy Zespół Żartów i Dowcipów Neo Nówka im. Jana Pawła II, jest szansa na duży recital podczas Festiwalu w Opolu i transmisję w TVP. Frekwencja i oklaski murowane, bowiem bilety będą rozdawane za darmo zorganizowanym wycieczkom, tak jak na pamiętny jubileusz Pietrzaka.

fot: Kabaret Neo-Nówka, screen z ekranu telewizji Polsat

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niech nie ulecą poprzednie myśli Krzysztofa Skiby

Ostatnia reduta

Propagandyści z TVP, którzy w 2015 zajęli miejsca dziennikarzy z TVP, twierdzą, że nie opuszczą

Czytaj »

Zlot

W Pałacu Kultury w Warszawie z wielką pompą odbył się kolejny Zlot Osób i Zjawisk

Czytaj »

Generalnie jest słabo

Według Google Trends Chopen i Skiba są w kłopotach...

Skoro jest aż tak paskudnie

To może chociaż
Wesprzeć Obywateli.News, co?