Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Muzyk, performer, kpiarz...

Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Odważne kino

Trwa Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. Z tej okazji Agnieszka Holland podzieliła się smutną refleksją, że polskie kino staje się bezpieczne i przewidywalne. Brakuje filmów odważnych

Reżyserzy wybierają tematy, na które mogą dostać pieniądze, a producenci i sponsorzy unikają kontrowersji. Efekt jest do przewidzenia. Nuda, poprawność i mielizna.

Oto pomysły na scenariusze filmów, które mogłyby ożywić polskie kino.

1. THILLER POLITYCZNO SZPIEGOWSKI. Antoni Macierewicz po wielu latach poszukiwań odkrywa bombę z Tupoleva we własnej sypialni. Okazuje się nią Miss Radomia, podstawiona koparką przez ludzi Putina. Podczas hucznego wesela wiceministra rolnictwa, ruska agentka zamienia się w drogi traktor. Wszystkie dowody w tej wielopoziomowej intrydze szpiegowskiej, przypadkowo zjada Krystyna Pawłowicz, która dysk z wrażliwymi danymi myli z weselnym bigosem.

2. KOMEDIA. Wioskowy głupek zostaje przypadkowo szefem banku centralnego. Okazuje się całkiem zdolnym finansistą, który w szybki sposób podniósł własną pensję oraz inflację. Przebrany za bankomat ucieka z Polski na San Escobar, gdzie na plaży zachodzi w umysłową ciążę z przypadkowym kaznodzieją. Wraca hulajnogą do kraju i zostaje telewizyjnym prezenterem gier losowych dla hipopotamów.

3. KINO FAMILIJNE. Po czwartym rozwodzie, publicystka pism katolickich Marta Kaczyńska poznaje zabójczo przystojnego Włocha, który jest szefem sycylijskiej mafii. Jarosław akceptuje ten związek bratanicy i metody nowego partnera. Wspólnie jadą na Sycylię założyć sobie kajdanki i nową, mafijną rodzinę. Niestety okazuje się, że pluszowy miś, ulubiona zabawka prezesa z dzieciństwa, działa w konkurencyjnej organizacji Comorra. Wszystko jednak kończy się dobrze, bo nowy partner Marty dzielnie pruje sejf i misia podczas dorocznego święta plonów.

4. PRZYGODOWY. Trzej koledzy z boiska Patryk Jaki, Karol Karski i Beata Szydło wiele czasu spędzają na psikusach i wagarach. Ich marzeniem są podróże. Gdy Karol rozbija wózek golfowy w hotelu na Cyprze i musi za to zapłacić, wpada na pomysł, aby zostać europosłem. Kumple chwytają ten pomysł i z poparciem swojego sołtysa lądują w Brukseli. Beata kocha pralinki i dotacje dla szkoły męża, a Patryk robi karierę jako hatakumba i orator. Planują podróż dookoła świata, ale nagle orientują się, że ktoś im zaj**ał wrotki podczas „ostrego cienia mgły”.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niech nie ulecą poprzednie myśli Krzysztofa Skiby

Ostatnia reduta

Propagandyści z TVP, którzy w 2015 zajęli miejsca dziennikarzy z TVP, twierdzą, że nie opuszczą

Czytaj »

Zlot

W Pałacu Kultury w Warszawie z wielką pompą odbył się kolejny Zlot Osób i Zjawisk

Czytaj »

Generalnie jest słabo

Według Google Trends Chopen i Skiba są w kłopotach...

Skoro jest aż tak paskudnie

To może chociaż
Wesprzeć Obywateli.News, co?