Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Muzyk, performer, kpiarz...

Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Pączki się skończyły

Wielu z nas ponownie zaczęło oglądać parlamentarne debaty jak najlepsze seriale. Cóż tam się  dziś nie wyrabia?

Marszałek Szymon Hołownia, o którym Marcin Prokop powiedział, że w Mam Talent miał kija w tyłku, gasi obstrukcje i okrzyki PiS, kulturą, dowcipem  i inteligencją. Przyjemnie się na to patrzy, a lekki kij w tyłku to mu się w Sejmie nawet przyda, bo tam wielu jakby z choinki się urwało. 

PiS seryjne przegrywa głosowania, a Morawiecki mozolnie montuje swój rząd na całe dwie minuty trwania. Prezes nie może zabierać już głosu „bez żadnego trybu” i powoli zabiera swe ostatnie zabawki. Ostatni jego wyczyn, który zauważyli dziennikarze, to fakt, że zasnął podczas przemówienia Dudy. Tak kończy wybitny strateg z Żoliborza.

Owszem Ziobro jeszcze coś piszczy o miękiszonach, minister Czarnek (osobnik podobny do pokoju przesłuchań na gestapo), wrzaśnie i krzyknie z trybuny sejmowej, ale wszyscy widzą,  że dziurawa łajba z napisem Zjednoczona Prawica tonie jak Titanic.

Zaskoczeniem dla PiS jest fakt, że nawet Konfederacja głosuje przeciwko nim, a PSL nie daje się kupić stołkami. Tak finiszuje strategia budowania władzy na wzór dawnej komuny, gdzie Partia zawsze miała rację.  W oczach byłych władców Polski widać dziecięcą bezradność i zaskoczenie, że oto nagle pączki się skończyły.

Ostatni lukier z pączków zrywany jest w pośpiechu. Niedawno urzędnikom Sasina Ministerstwo przyznało wysokie premie za obiecane dla Polski fundusze z KPO, których przecież nie ma.

To tak jakby przyznać złoty medal biegaczowi, który nie dobiegł nawet do linii startu.

Ilustracja: Marcin Grabia

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niech nie ulecą poprzednie myśli Krzysztofa Skiby

Ostatnia reduta

Propagandyści z TVP, którzy w 2015 zajęli miejsca dziennikarzy z TVP, twierdzą, że nie opuszczą

Czytaj »

Zlot

W Pałacu Kultury w Warszawie z wielką pompą odbył się kolejny Zlot Osób i Zjawisk

Czytaj »

Generalnie jest słabo

Według Google Trends Chopen i Skiba są w kłopotach...

Skoro jest aż tak paskudnie

To może chociaż
Wesprzeć Obywateli.News, co?