Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Muzyk, performer, kpiarz...

Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Za potrzebą


Każdy ma jakieś potrzeby. Jedni takie, a drudzy siakie. Szumowski dużo wydaje na domy i wakacje na jachcie, to jego potrzeby są w oczywisty sposób większe niż nasze. On z bratem są jak pasterze w stajence. Robią przy dużym sianie

Sasin lubi wydawać państwowe, bo swoje to nie za bardzo. Ale wydawanie państwowej kasy idzie mu bardzo sprawnie. 70 baniek w plecy na perypetie pocztowe i pewnie drugie tyle, o których nie wiemy. Gdyby ktoś z Państwa miał wolną gotówkę, to Sasin chętnie ją wyda na coś bezużytecznego, bo potrafi.

Frasyniuk to legenda z czasów stanu wojennego. Jego ekipa buchnęła 80 milionów, ale sprzed nosa komunie, i normalnie z konta Związku panny „S”, w dodatku na podziemną działalność. Rewolucja też ma swoje potrzeby. Dyrektora banku od razu po tym numerze wsadzili do pierdla. Film o tym zrobili jak o bohaterach, bo był to niezły numer wykręcony bezpiece.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Kasprzak stawił się w zakładzie karnym. Odsiedzi wyrok za niezapłaconą grzywnę


A ojciec Dyrektor to już inna liga. Tu ani Sasin, ani Szumowski, a już na pewno Frasyniuk nie pasują. Tego, co przytulił skromny redemptorysta, jest już kilkaset milionów w ciągu ostatnich kilku lat, a razem z datkami od wiernych to miliardy. Jakby tego było mało, to ostatnio wpadło 60 mln na wystawę o papieżu (teraz w urokach pandemii taka wystawa wręcz niezbędna) i dodatkowo zapomoga dla biednych w postaci prawie miliona. Te rydzykowe miliony to są zapewne te „wartości chrześcijańskie”, o których non stop słyszymy.

To miłe, że rząd pomaga milionerom. Dokarmianie milionerów, takich jak Rydzyk jest dobrym pomysłem. W każdym gabinecie rządowym powinien być paśnik dla Ojca Dyrektora w postaci wpłatomatu. Bo lepiej z grubym i bogatym zjeść krewetki niż z chudym iść na zupę z gwoździa.

Dlaczego Rydzyk w jednej ręce trzyma tacę, a w drugiej papier toaletowy? Bo zawsze jest za potrzebą. A potrzeby coraz większe.

Rysunek: Maciej Święty

Galeria rysunków Macieja Świętego TUTAJ.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niech nie ulecą poprzednie myśli Krzysztofa Skiby

Ostatnia reduta

Propagandyści z TVP, którzy w 2015 zajęli miejsca dziennikarzy z TVP, twierdzą, że nie opuszczą

Czytaj »

Zlot

W Pałacu Kultury w Warszawie z wielką pompą odbył się kolejny Zlot Osób i Zjawisk

Czytaj »

Generalnie jest słabo

Według Google Trends Chopen i Skiba są w kłopotach...

Skoro jest aż tak paskudnie

To może chociaż
Wesprzeć Obywateli.News, co?