Bogacimy się, a nad wszystkim czuwa opatrzność

Podobno gry planszowe wracają i ponownie stają się modne. Są już puby i knajpki, w których fani planszówek popijają zimową herbatkę, zagryzają dobrym ciastem i oddają się z pasją rzucaniem kostką i grze

Wszystkim miłośnikom takich rozrywek polecam KLEROPOL. To gra wzorowana nieco na słynnej grze Monopol. Bohaterem jest Kościół katolicki, a my w grze możemy bogacić się razem z nim. Kupujemy domy pielgrzyma, hotele, wille, pałace i nieruchomości. Otrzymujemy ziemię rolną i pod zabudowę. Pobieramy opłaty za usługi i zdobywamy fundusze od rządu, dostajemy pensje na katechetów i obiecujemy cuda. Nad wszystkim czuwa opatrzność.

Gra dla całej rodziny (brać udział może maksymalnie 6 zawodników). Są ładnie zrobione kostki, żetony, plansze i banknoty Toruńskiego Banku Narodowego. Zwycięzca zarabia miliony, osiedla się w pałacu i może hodować daniele razem z biskupem Głodziem, a przegrany ląduje na zapyziałej parafii. Gra wyposażona jest w instrukcje oraz broszurę „Fakty z życia Kościoła w Polsce”.

Sprzedaży gry odmówiły wszystkie sklepy z zabawkami. Wielu boi się nawet ją reklamować. Wyprodukowała ją polska firma w Czechach. Grę można kupić przez Internet. Do czego (jeśli lubicie planszówki) gorąco zachęcam.

fot. Kleropol/Facebook

O autorze

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »