Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Protesty od wewnątrz - to ważne, by ich uczestnicy, osoby organizujące, znające "kuchnię", wyzwania i zagrożenia, miały szansę mówić własnym głosem.

Buduj z nami media

O demokrację trzeba dziś walczyć nie tylko na ulicach. Ważny jest obywatelski głos i opinia publiczna. Którą słyszą i z którą muszą się liczyć politycy. Nie tylko rządzący - również ci, którzy w opozycji pretendują do miana naszych przedstawicieli. "Dorosła polityka" lub polityka "zawodowa" to często PR, pustosłowie lub zwykłe kłamstwa. Media są niezbędnym składnikiem obywatelskiego społeczeństwa. Bez nich nasze wysiłki są często daremne. Jeśli chcesz wspierać demokratyczny projekt w Polsce, masz szansę zrobić to również tu.
Wesprzyj nas

Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Dzień Niepodległości Rosji od putinizmu

Dzisiaj o godz. 14 rozpocznie się w Warszawie przemarsz od placu Konstytucji do ambasady rosyjskiej pod hasłem „Dzień Niepodległości Rosji od putinizmu”. Organizuje go diaspora rosyjska w Warszawie

Jest to część ogólnoświatowej akcji diaspory rosyjskiej. W Polsce akcja odbędzie się również w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

12 czerwca 1990 r. została przyjęta Deklaracja o suwerenności państwowej Rosji, w której kraj zobowiązał się do poszanowania demokratycznych praw, wolności, zasad prawa międzynarodowego oraz do życia w pokoju i harmonii ze wszystkimi krajami i narodami. Po 32 latach Kreml rozpętał największą zbrodniczą wojnę przeciwko Ukrainie, tłumiąc przed tym instytucje demokratyczne i opozycję we własnym kraju. Na okupowanych terytoriach Ukrainy Kreml zorganizuje propagandowe świętowanie „Dnia Rosji”, całkowicie zaprzeczając ideom dokumentu przyjętego 12 czerwca. Uczestniczy akcji sprzeciwiają się takiemu przesłaniu dnia 12 czerwca.

fot. Facebook

O autorze

Poprzednio o protestach

Rozumiesz coś z tego?

Porównaj dane z Google Trends - częstość wyszukiwania haseł "Aborcja", "Kościół", "Religia" i "Dieta". Różnice między kościołem i religią są zrozumiałe, ale dla osób uczestniczących w protestach kobiet protestów ten wykres jest kolejną "chwilą prawdy".

Bojkot Orlenu?

Byłby zasłużony, to jasne. Zwłaszcza po przejęciu przez Orlen niezależnych dotąd mediów. Wraz z nimi Orlen kupił bazę danych czytelników i użytkowników mediów. Prezent dla PiS i propagandy z wykorzystaniem możliwości Internetu. Tyle, że bojkot konsumencki rzadko bywa skuteczny na świecie - w Polsce nigdy. Wystarczyłoby jednak, gdyby co 10 z 10 milionów wyborców opozycji zechciał co miesiąc przekazać równowartość litra benzyny, a stworzylibyśmy fundusz, który odwróciłby szanse w naszej walce. Jedna taka wpłata w roku - bylibyśmy w innej rzeczywistości.
Wesprzyj nas