Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Protesty od wewnątrz - to ważne, by ich uczestnicy, osoby organizujące, znające "kuchnię", wyzwania i zagrożenia, miały szansę mówić własnym głosem.

Buduj z nami media

O demokrację trzeba dziś walczyć nie tylko na ulicach. Ważny jest obywatelski głos i opinia publiczna. Którą słyszą i z którą muszą się liczyć politycy. Nie tylko rządzący - również ci, którzy w opozycji pretendują do miana naszych przedstawicieli. "Dorosła polityka" lub polityka "zawodowa" to często PR, pustosłowie lub zwykłe kłamstwa. Media są niezbędnym składnikiem obywatelskiego społeczeństwa. Bez nich nasze wysiłki są często daremne. Jeśli chcesz wspierać demokratyczny projekt w Polsce, masz szansę zrobić to również tu.
Wesprzyj nas

Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Stop śmierci na granicy! Pikieta Obywateli RP

Obywatele RP pikietują przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów

Bezprawie na granicy polsko-białoruskiej trwa nadal. Trwa wyrzucanie migrantów za druty. Trwa demoralizacja służb. Nadal czekamy na wycofanie rozporządzenie wywózkowego – apelują Obywatele RP

14 marca znaleziono ciało następnej osoby zmarłej w wyniku połączonych działań służb polskich i białoruskich, 32-letniego obywatela Pakistanu.

Wywózki nie powstrzymują migracji, ani nie zwiększają bezpieczeństwa Polski. Ofiarami – nierzadko śmiertelnymi – są najsłabsi, najmniej zaradni lub najbardziej pechowi, a beneficjentami głównie przemytnicy.


Obywatele RP: – Nie ma „etycznych” ani „humanitarnych” wywózek. Wywózki muszą ustać! Jest dla nas zupełnie niezrozumiałe, czemu rozporządzenie wydane bez delegacji ustawowej, przez skompromitowanych polityków Wąsika i Kamińskiego, nadal nie jest wycofane.

We wtorek 19 marca 2024 Obywatele RP stanęli po raz szósty przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.  Zamierzają kontynuować pikiety, aż rząd, który doszedł do władzy pod hasłami praworządności i praw człowieka, zacznie faktycznie ich przestrzegać. Również w stosunku do cudzoziemców ze „słabymi” paszportami.

fot. Mariusz Redlicki

O autorze

Poprzednio o protestach

Rozumiesz coś z tego?

Porównaj dane z Google Trends - częstość wyszukiwania haseł "Aborcja", "Kościół", "Religia" i "Dieta". Różnice między kościołem i religią są zrozumiałe, ale dla osób uczestniczących w protestach kobiet protestów ten wykres jest kolejną "chwilą prawdy".

Bojkot Orlenu?

Byłby zasłużony, to jasne. Zwłaszcza po przejęciu przez Orlen niezależnych dotąd mediów. Wraz z nimi Orlen kupił bazę danych czytelników i użytkowników mediów. Prezent dla PiS i propagandy z wykorzystaniem możliwości Internetu. Tyle, że bojkot konsumencki rzadko bywa skuteczny na świecie - w Polsce nigdy. Wystarczyłoby jednak, gdyby co 10 z 10 milionów wyborców opozycji zechciał co miesiąc przekazać równowartość litra benzyny, a stworzylibyśmy fundusz, który odwróciłby szanse w naszej walce. Jedna taka wpłata w roku - bylibyśmy w innej rzeczywistości.
Wesprzyj nas