Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Protesty od wewnątrz - to ważne, by ich uczestnicy, osoby organizujące, znające "kuchnię", wyzwania i zagrożenia, miały szansę mówić własnym głosem.

Buduj z nami media

O demokrację trzeba dziś walczyć nie tylko na ulicach. Ważny jest obywatelski głos i opinia publiczna. Którą słyszą i z którą muszą się liczyć politycy. Nie tylko rządzący - również ci, którzy w opozycji pretendują do miana naszych przedstawicieli. "Dorosła polityka" lub polityka "zawodowa" to często PR, pustosłowie lub zwykłe kłamstwa. Media są niezbędnym składnikiem obywatelskiego społeczeństwa. Bez nich nasze wysiłki są często daremne. Jeśli chcesz wspierać demokratyczny projekt w Polsce, masz szansę zrobić to również tu.
Wesprzyj nas

Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Ekipa Kasprzaka zbiera podpisy

Choć Paweł Kasprzak, jeden z liderów Obywateli RP, kandyduje do Sejmu z list Lewicy, zbiera także podpisy poparcia dla Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi

Podpisać się można jednocześnie wspierając wszystkie trzy listy. Ekipa Kasprzaka zbierać je będzie:

  • w środę 30 sierpnia, w godz. 15.00–18.00 — Złote Tarasy (od ul. Emilii Plater)
  • w piątek 1 września, w godz. 13.30–16.00 — na wysokości głównego wejścia do Sądu Okręgowego w Warszawie (aleja „Solidarności” 127).Pieniądze na fundusz wyborczy Pawła Kasprzaka można wpłacać:

rachunek: 21 1020 1026 3174 2000 0000 0023
Fundusz Wyborczy Nowa Lewica
ul. Złota 9, lok. 4
00-019 Warszawa
Tytuł przelewu: darowizna – Cezary Paweł Kasprzak

O autorze

Poprzednio o protestach

Rozumiesz coś z tego?

Porównaj dane z Google Trends - częstość wyszukiwania haseł "Aborcja", "Kościół", "Religia" i "Dieta". Różnice między kościołem i religią są zrozumiałe, ale dla osób uczestniczących w protestach kobiet protestów ten wykres jest kolejną "chwilą prawdy".

Bojkot Orlenu?

Byłby zasłużony, to jasne. Zwłaszcza po przejęciu przez Orlen niezależnych dotąd mediów. Wraz z nimi Orlen kupił bazę danych czytelników i użytkowników mediów. Prezent dla PiS i propagandy z wykorzystaniem możliwości Internetu. Tyle, że bojkot konsumencki rzadko bywa skuteczny na świecie - w Polsce nigdy. Wystarczyłoby jednak, gdyby co 10 z 10 milionów wyborców opozycji zechciał co miesiąc przekazać równowartość litra benzyny, a stworzylibyśmy fundusz, który odwróciłby szanse w naszej walce. Jedna taka wpłata w roku - bylibyśmy w innej rzeczywistości.
Wesprzyj nas