Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Protesty od wewnątrz - to ważne, by ich uczestnicy, osoby organizujące, znające "kuchnię", wyzwania i zagrożenia, miały szansę mówić własnym głosem.

Buduj z nami media

O demokrację trzeba dziś walczyć nie tylko na ulicach. Ważny jest obywatelski głos i opinia publiczna. Którą słyszą i z którą muszą się liczyć politycy. Nie tylko rządzący - również ci, którzy w opozycji pretendują do miana naszych przedstawicieli. "Dorosła polityka" lub polityka "zawodowa" to często PR, pustosłowie lub zwykłe kłamstwa. Media są niezbędnym składnikiem obywatelskiego społeczeństwa. Bez nich nasze wysiłki są często daremne. Jeśli chcesz wspierać demokratyczny projekt w Polsce, masz szansę zrobić to również tu.
Wesprzyj nas

Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Gdzie są te miliardy? Kampania informacyjna Wolnych Sądów

Stawka, o jaką walczymy, jest zawarta w samej nazwie inicjatywy „Next Generation EU” – chodzi o dobro wszystkich przyszłych pokoleń – piszą Wolne Sądy i zapowiadają kampanię informacyjną „Gdzie są te miliardy?” (#gdziesąTEmiliardy)

Chodzi o miliardy euro, które są zapisane w Krajowym Planie Odbudowy (KPO) i które tak pilnie potrzebne są polskiej gospodarce. Unijne pieniądze są zagrożone przez bezsensowny opór rządzących.

Rząd pozbawił nas 3,5 mld euro! Wolne Sądy wyliczają, co moglibyśmy mieć zamiast zabójczych cen energii:

– morskie farmy wiatrowe oraz infrastrukturę magazynowania i transportowania tej energii;
– zmniejszyć uzależnienie od węgla i gazu dzięki inwestycjom w Odnawialne Źródła Energii;
– zapewnić wyższą stabilność energii w porównaniu z fotowoltaiką i lądowymi farmami wiatrowymi.

– Stawka, o jaką walczymy, jest zawarta w samej nazwie inicjatywy „Next Generation EU” – chodzi o dobro wszystkich przyszłych pokoleń – piszą Wolne Sądy.Miliardy euro zapisane w KPO, tak pilnie potrzebne polskiej gospodarce, są zagrożone przez opór i dumę rządzących. – To oni sami zapisali i zaakceptowali warunki wypłaty tych środków, a teraz odmawiają ich spełnienia – podkreślają Wolne Sądy i wyliczają efekt działań rządu: Możemy nie dostać pieniędzy z Funduszu Spójności, nie otrzymujemy tych z Funduszu Odbudowy oraz dalej płacimy kary za naruszanie praworządności. To nie spisek Brukseli, to logiczne konsekwencje działań obozu władzy i jego retoryki.

Z tego właśnie powodu Wolne Sady zaczynają kampanię informacyjną „Gdzie są te miliardy” #gdziesąTEmiliardy

Przez najbliższe dni, codziennie o godz. 16 będą prezentować wizję Polski, jaką można zbudować dzięki realizacji KPO, a jakiej pozbawia nas rząd. – Blokada tych środków znacznie utrudni sprawne przeprowadzenie zielonej transformacji energetycznej, na którą mamy coraz mniej czasu – podkreślają.

O autorze

Poprzednio o protestach

Rozumiesz coś z tego?

Porównaj dane z Google Trends - częstość wyszukiwania haseł "Aborcja", "Kościół", "Religia" i "Dieta". Różnice między kościołem i religią są zrozumiałe, ale dla osób uczestniczących w protestach kobiet protestów ten wykres jest kolejną "chwilą prawdy".

Bojkot Orlenu?

Byłby zasłużony, to jasne. Zwłaszcza po przejęciu przez Orlen niezależnych dotąd mediów. Wraz z nimi Orlen kupił bazę danych czytelników i użytkowników mediów. Prezent dla PiS i propagandy z wykorzystaniem możliwości Internetu. Tyle, że bojkot konsumencki rzadko bywa skuteczny na świecie - w Polsce nigdy. Wystarczyłoby jednak, gdyby co 10 z 10 milionów wyborców opozycji zechciał co miesiąc przekazać równowartość litra benzyny, a stworzylibyśmy fundusz, który odwróciłby szanse w naszej walce. Jedna taka wpłata w roku - bylibyśmy w innej rzeczywistości.
Wesprzyj nas