Historia Czarnka. Happening przy Kolumnie Zygmunta w Warszawie

Minęło półtora roku zasiadania w fotelu ministra człowieka odpowiedzialnego za edukację i naukę w naszym kraju. W związku z tym warto przypomnieć jego osiągnięcia i bliżej przyjrzeć się jego sprzymierzeńcom – piszą na Facebooku organizatorzy happeningu, który zaplanowany jest w sobotę 14 maja przy Kolumnie Zygmunta III Wazy w Warszawie


O powiązaniach z organizacjami faszystowskimi oraz sponsorowaniu uczelni prowadzonej przez fundamentalistów z Ordo Iuris, sponsorowanych przez Kreml, opowiedzą
pisarka, tłumaczka i aktywistka Klementyna Suchanow oraz pisarz i dziennikarz Tomasz Piątek (m.in. autor książek „Macierewicz i jego tajemnice”, „Macierewicz. Jak to się stało”, „Morawiecki i jego tajemnice”).

Wystąpi również Zbigniew Komosa, współzałożyciel grupy „Jestem rodzicem i jestem przeciwko LexCzarnek” i Maciej Sokół, aktywista z Krakowa.

Wydarzenie uświetni występ grupy tanecznej aktywistów @TVPŁŻE, pod czujnym okiem Julii Łowkis i Karola Grabskiego.

Happening będzie miał formę lekcji etyki prowadzonej przez nauczycielkę studiów podyplomowych z etyki cnót, sponsorowanych przez ministra Czarnka.
W happeningu weźmie udział sam szef resortu edukacji jako wizytator. Będzie rozmawiał z uczniami i chwalił się swoimi poczynaniami.

  • Warszawa, Kolumna Zygmunta III Wazy, Plac Zamkowy, 14 maja, godz. 17

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Starsze opinie, komentarze, listy