Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Protesty od wewnątrz - to ważne, by ich uczestnicy, osoby organizujące, znające "kuchnię", wyzwania i zagrożenia, miały szansę mówić własnym głosem.

Buduj z nami media

O demokrację trzeba dziś walczyć nie tylko na ulicach. Ważny jest obywatelski głos i opinia publiczna. Którą słyszą i z którą muszą się liczyć politycy. Nie tylko rządzący - również ci, którzy w opozycji pretendują do miana naszych przedstawicieli. "Dorosła polityka" lub polityka "zawodowa" to często PR, pustosłowie lub zwykłe kłamstwa. Media są niezbędnym składnikiem obywatelskiego społeczeństwa. Bez nich nasze wysiłki są często daremne. Jeśli chcesz wspierać demokratyczny projekt w Polsce, masz szansę zrobić to również tu.
Wesprzyj nas

Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Nacjonalizm to nie patriotyzm. Obywatele RP na trasie Marszu Niepodległości

W piątek, 11 listopada, jak co roku przez Warszawę przejdzie tak zwany Marsz Niepodległości. Nieodmiennie służy promocji nie tylko polskiej, ale i międzynarodowej skrajnej prawicy

Pojawiają się na nim, jako cenieni goście, włoscy i słowaccy faszyści, jawnie nawiązujący do hitlerowskich kolaborantów. To są powszechnie znane fakty i nikt, kto mieni się polskim patriotą nie powinien w tym wydarzeniu uczestniczyć.

W ostatnich latach Marsz Niepodległości zyskał status „wydarzenia cyklicznego”, od wielu lat jest aktywnie chroniony przez policję. Mimo to Obywatele RP zamierzają, jak to robili w poprzednich latach, stanąć w proteście na trasie marszu.

– Potrzebny jest aktywny sprzeciw, sam brak uczestnictwa w marszu już nie wystarcza – tłumaczą na wydarzeniu, które opublikowali na Facebooku.

Spotykają się o 13.15 przed Empikiem na Nowym Świecie. Zachęcają innych do uczestnictwa w tym proteście. Proszą o przyniesienie białych róż.

O autorze

Poprzednio o protestach

Rozumiesz coś z tego?

Porównaj dane z Google Trends - częstość wyszukiwania haseł "Aborcja", "Kościół", "Religia" i "Dieta". Różnice między kościołem i religią są zrozumiałe, ale dla osób uczestniczących w protestach kobiet protestów ten wykres jest kolejną "chwilą prawdy".

Bojkot Orlenu?

Byłby zasłużony, to jasne. Zwłaszcza po przejęciu przez Orlen niezależnych dotąd mediów. Wraz z nimi Orlen kupił bazę danych czytelników i użytkowników mediów. Prezent dla PiS i propagandy z wykorzystaniem możliwości Internetu. Tyle, że bojkot konsumencki rzadko bywa skuteczny na świecie - w Polsce nigdy. Wystarczyłoby jednak, gdyby co 10 z 10 milionów wyborców opozycji zechciał co miesiąc przekazać równowartość litra benzyny, a stworzylibyśmy fundusz, który odwróciłby szanse w naszej walce. Jedna taka wpłata w roku - bylibyśmy w innej rzeczywistości.
Wesprzyj nas