Niemczyk o zagrożeniach płynących z udziału skrajnie prawicowych organizacji w życiu publicznym

Czy Polsce może grozić faszyzm? Czy akceptacja w życiu publicznym postaw ksenofobicznych, faszystowskich, homofobicznych powinna budzić nasze zaniepokojenie? Piotr Niemczyk odpowiada jednoznacznie: – Tak

Obecna władza daje przyzwolenie dla udziału w życiu publicznym ludzi o faszystowskich korzeniach – twierdzi Niemczyk. – Jeżeli Polska nie zabierze się poważnie za walkę ze skrajną prawicą, to będziemy mieli problem większy niż w Niemczech, dlatego że polskie służby nie są wystarczająco dobrze przygotowane do tego, żeby obserwować, kontrolować organizacje o skrajnie prawicowych przekonaniach. Polskie służby od 2016 roku są nastawione przede wszystkim na imigrantów, który w Polsce nie ma lub prawie nie ma.



O autorze

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »