Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Muzyk, performer, kpiarz...

Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Polska w kosmosie


Końcówkę roku mamy prawdziwie kosmiczną, bo władza nam odleciała od Ziemi, jak pies Łajka i Gagarin. Mateusz wita transporty szczepionek i robi miny, jakby to Obajtek z Orlenu je wyprodukował, ale jednocześnie Duda, co miał już koronawirusa, twierdzi, że zaszczepi się jako ostatni

Społeczeństwo otrzymuje więc sprzeczny komunikat. Szczepionki to sukces naukowców, ale lepiej się nie szczepić, a jeżeli już to na końcu. Przy takiej polityce, to my rzeczywiście będziemy na końcu. Na końcu krajów, które wychodzą z pandemii. 

Krążą pogłoski, że Andrzej nie chce szczepień, bo ciężko się podpisać na igle od strzykawki. Tymczasem Jarosław chce się zaszczepić, ale tylko razem z kotem. Kicia prezesa ma ostatnio na Żoliborzu pieskie życie. Przy 82 radiowozach pod domem to całkowicie zrozumiałe.


PRZECZYTAJ TAKŻE: W obronie Mirka Chojeckiego  


Mało zrozumiała za to jest postawa Episkopatu, który nie będzie zachęcał do szczepień. Wydawało by się, że państwu polskiemu, które pakuje miliardy dotacji na utrzymanie tej instytucji w formie pensji dla katechetów w szkołach i sutych etatów dla kapelanów, od izby skarbowej po wojsko, plus dotacje dla świątyń i Rydzyka, należy się jakaś pomoc. Niestety. Kościół nie będzie na mszach zachęcał do szczepień. Podobno episkopat uwierzył antyszczepionkowcom, że takie praktyki prowadzą do zmuzułmanienia.

Jeszcze większy chaos jest wokół ustaleń i przepisów związanych z kwarantanną narodową. Nikt nie może robić koncertów sylwestrowych i gromadzić można się tylko do pięciu osób, ale nie obowiązuje to TVP, która w Ostródzie organizuje Sylwester Marzeń z Zenkiem i innymi Gwiazdami Playbacku.


ZOBACZ TAKŻE: Wzajemna pomoc. Zbiórka pieniędzy dla ofiar prześladowań politycznych  


Trudno o większą pogardę dla społeczeństwa. My będziemy się bawić, a pozostali mogą nas jedynie oglądać. A kto władzy zabroni? Podobno wirus nie przychodzi na imprezy Kurskiego, bo boi się zatrucia. 

Młodzież organizuje za to nielegalny Sylwester u Kaczora, czyli w znanej miejscówce na Żoliborzu. Tu gwiazdą imprezy ma być gaz pieprzowy i pałki teleskopowe, a super światła dyskotekowe ma dostarczyć policja. I to radiowozami.

Kosmiczny odlot rządzących widać najlepiej przy okazji ogłoszenia przepisu o zakazie przemieszczania się. W czasie nocy sylwestrowej nie wolno przemieszczać się w godzinach od 19 do 6 rano. Wszyscy odebrali to słusznie, jako narzuconą godzinę policyjną. Tymczasem władza przepisów nie zmieniła, ale złagodziła nazwę. Karać będzie tak samo, ale pod inną nazwą i z uśmiechem.

Coś mi się wydaje, że mijający rok i kulfoniaste zarządzanie kryzysem przez PiS, wszyscy powinniśmy uczcić wielogodzinną minutą ciszy i strzałami z gumy do majtek.

fot. Facebook/Krzysztof Skiba

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niech nie ulecą poprzednie myśli Krzysztofa Skiby

Ostatnia reduta

Propagandyści z TVP, którzy w 2015 zajęli miejsca dziennikarzy z TVP, twierdzą, że nie opuszczą

Czytaj »

Zlot

W Pałacu Kultury w Warszawie z wielką pompą odbył się kolejny Zlot Osób i Zjawisk

Czytaj »

Generalnie jest słabo

Według Google Trends Chopen i Skiba są w kłopotach...

Skoro jest aż tak paskudnie

To może chociaż
Wesprzeć Obywateli.News, co?