Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Protesty od wewnątrz - to ważne, by ich uczestnicy, osoby organizujące, znające "kuchnię", wyzwania i zagrożenia, miały szansę mówić własnym głosem.

Buduj z nami media

O demokrację trzeba dziś walczyć nie tylko na ulicach. Ważny jest obywatelski głos i opinia publiczna. Którą słyszą i z którą muszą się liczyć politycy. Nie tylko rządzący - również ci, którzy w opozycji pretendują do miana naszych przedstawicieli. "Dorosła polityka" lub polityka "zawodowa" to często PR, pustosłowie lub zwykłe kłamstwa. Media są niezbędnym składnikiem obywatelskiego społeczeństwa. Bez nich nasze wysiłki są często daremne. Jeśli chcesz wspierać demokratyczny projekt w Polsce, masz szansę zrobić to również tu.
Wesprzyj nas

Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Prezes Kaczyński jeździ po Polsce. Kielce

Prezes Kaczyński jeździ po Polsce.
A dopiero się rozkręca, choć pamięć już nie ta. Myli prezydenta Brejzę z posłem Mejzą, a Inowrocław z Włocławkiem. Mówi, że euro w Niemczech jest po 3 złote, a Kruszwica leży nad Wisłą. Po jego wizytach ludzie płaczą, bo policja rozpyla gaz łzawiący.

3 lipca zawitał do Kielc. Spotkanie odbyło się w Kieleckim Centrum Kultury o godzinie 16:00.
Nie wszyscy wyborcy prezesa zostali wpuszczeni. Prezesa kielczanie z opozycji ulicznej przywitali hasłem „Gazu Wócu …Gaaazuu !!!”

Prezes kazał na siebie długo czekać. Unikał konfrontacji, opuszczając KCK , został sprawnie przemycony do limuzyny przez służby.

Pozdrowiliśmy natomiast bardzo gorąco Dominika Tarczyńskiego okrzykiem ,,damski bokser”.Nie odzwajemnił naszych pozdrowień.
Nawet się nie pożegnał tylko prędziutko oddalił się na parking.

Większość uczestników została wylegitymowana, a niektórzy nawet dwa razy.

Po zakończeniu spontanicznego zgromadzenia zostaliśmy odprowadzeni w asyście ,,tajniaków””, którzy bez żadnej krempacji potwierdzili, że dostali takie polecenia.
Zarekwirowali nam nagłośnienie pod pretekstem zakłócania spokoju lub porządku publicznego art. 51 Kodeksu wykroczeń.
Tajniacy zastosowali formę zastraszenia i nękania obywateli, chodząc za protestującymi.
Został sporządzony protokół zatrzymania sprzętu 30 minut po wyjeździe pana Kaczyńskiego z Kielc.

Dziś nikt nie oberwał gazem, jedynie ucierpiał Blaupunkt trafiając do niewoli.

Był zdecydowanie za głośny i to się nie spodobało gensekowi.

O autorze

Poprzednio o protestach

Rozumiesz coś z tego?

Porównaj dane z Google Trends - częstość wyszukiwania haseł "Aborcja", "Kościół", "Religia" i "Dieta". Różnice między kościołem i religią są zrozumiałe, ale dla osób uczestniczących w protestach kobiet protestów ten wykres jest kolejną "chwilą prawdy".

Bojkot Orlenu?

Byłby zasłużony, to jasne. Zwłaszcza po przejęciu przez Orlen niezależnych dotąd mediów. Wraz z nimi Orlen kupił bazę danych czytelników i użytkowników mediów. Prezent dla PiS i propagandy z wykorzystaniem możliwości Internetu. Tyle, że bojkot konsumencki rzadko bywa skuteczny na świecie - w Polsce nigdy. Wystarczyłoby jednak, gdyby co 10 z 10 milionów wyborców opozycji zechciał co miesiąc przekazać równowartość litra benzyny, a stworzylibyśmy fundusz, który odwróciłby szanse w naszej walce. Jedna taka wpłata w roku - bylibyśmy w innej rzeczywistości.
Wesprzyj nas