Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Protesty od wewnątrz - to ważne, by ich uczestnicy, osoby organizujące, znające "kuchnię", wyzwania i zagrożenia, miały szansę mówić własnym głosem.

Buduj z nami media

O demokrację trzeba dziś walczyć nie tylko na ulicach. Ważny jest obywatelski głos i opinia publiczna. Którą słyszą i z którą muszą się liczyć politycy. Nie tylko rządzący - również ci, którzy w opozycji pretendują do miana naszych przedstawicieli. "Dorosła polityka" lub polityka "zawodowa" to często PR, pustosłowie lub zwykłe kłamstwa. Media są niezbędnym składnikiem obywatelskiego społeczeństwa. Bez nich nasze wysiłki są często daremne. Jeśli chcesz wspierać demokratyczny projekt w Polsce, masz szansę zrobić to również tu.
Wesprzyj nas

Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Puszcza to nie poligon! Podpisz petycję do Ministerstwa Obrony Narodowej

Wojsko w Puszczy Białowieskiej zachowuje się poniżej wszelkich standardów, zarówno w stosunku do ludzi, zwierząt jak i unikatowej przyrody tego wyjątkowego lasu – pisze Greenpeace. Domaga się od armii szacunku dla przyrody i wszystkich mieszkańców Puszczy

Greenpeace: – Na początku listopada pędzący samochód wojskowy zabił żubra na północy Puszczy. Nic to nie zmieniło w zachowaniu armii – wojskowe ciężarówki i terenówki wciąż pędzą po białowieskich drogach i właśnie zginęły kolejne dwa żubry, tym razem w samym sercu Puszczy.

Puszcza Białowieska to najcenniejsze przyrodniczo miejsce w Polsce i jedno z najcenniejszych w Europie. I choć jest jedynym w naszym kraju przyrodniczym obiektem światowego dziedzictwa UNESCO, nie może zaznać spokoju. Po latach dewastujących wycinek, niszczenia jej harvesterami i przecięcia na pół stalowym murem, dziś jest rozjeżdżana przez wojsko!

Dlatego Greenpeace domaga się od Ministerstwa Obrony Narodowej, aby opanowało tę sytuację i wymagało od armii, by zachowywała się stosownie do miejsca, w którym stacjonuje. – Ochrona najcenniejszej przyrody powinna być oczywista w służbie publicznej. Domagamy się od naszej armii szacunku dla przyrody i wszystkich mieszkańców Puszczy – pisze Greenpeace w petycji do MON.

Podpisz petycję do Ministerstwa Obrony Narodowej – TUTAJ

fot. Greenpeace.pl

O autorze

Poprzednio o protestach

Rozumiesz coś z tego?

Porównaj dane z Google Trends - częstość wyszukiwania haseł "Aborcja", "Kościół", "Religia" i "Dieta". Różnice między kościołem i religią są zrozumiałe, ale dla osób uczestniczących w protestach kobiet protestów ten wykres jest kolejną "chwilą prawdy".

Bojkot Orlenu?

Byłby zasłużony, to jasne. Zwłaszcza po przejęciu przez Orlen niezależnych dotąd mediów. Wraz z nimi Orlen kupił bazę danych czytelników i użytkowników mediów. Prezent dla PiS i propagandy z wykorzystaniem możliwości Internetu. Tyle, że bojkot konsumencki rzadko bywa skuteczny na świecie - w Polsce nigdy. Wystarczyłoby jednak, gdyby co 10 z 10 milionów wyborców opozycji zechciał co miesiąc przekazać równowartość litra benzyny, a stworzylibyśmy fundusz, który odwróciłby szanse w naszej walce. Jedna taka wpłata w roku - bylibyśmy w innej rzeczywistości.
Wesprzyj nas