Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Muzyk, performer, kpiarz...

Szaleństwo Krzysztofa Skiby

Rączki w górę Kloss

W Płocku chcą skazać na półtora roku więzienia dwie kobiety, które rozlepiały portrety Matki Boskiej z tęczową aureolą. Jakiś ksiądz głosił podczas procesu będąc świadkiem oskarżenia, że symbol tęczy jest obrzydliwy i rani uczucia religijne

Skoro tęcza obraża, to kler połowę malarstwa sakralnego będzie musiał wycofać z kościołów, a urzędnicy z muzeów, na czele z Sądem Ostatecznym Hansa Memlinga, na którym kula ziemska pod stopami Jezusa owita jest w tęczę.

Za tęczę chcą wsadzać, a za hitlerowskie gesty awansują. Hitler widać nie obraża. W mediach ukazuje się coraz więcej fotek pana Tomasza Greniucha, nowego szefa wrocławskiego IPN, jak dzielnie podnosi rączkę w wiadomym geście. Ten antysemita i narodowiec przeprosił już na antenie radia za swoje „błędy młodości”.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Podleśna: – Zawsze stanę po stronie prześladowanych mniejszości


Media narodowe tyle się napracowały dzielnie szukając nazistów. Z Tuska, Adamowicza i Dulkiewicz zrobili Niemców i fanów III Rzeszy. Ileż to było komputerowych przeróbek w necie. Jak to dobrze działało na elektorat. Nielubiani przez PiS politycy w niemieckich mundurach byli hitem mediów prorządowych. Te wrzutki o dziadku z Wehrmachtu, te plotki o sprzedaniu Gdańska Angeli Merkel, te wyssane z brudnego palca historie o sympatiach do nazistów. Cały ten zorganizowany hejt podbity fałszywym patriotyzmem rozlewał się po kraju niczym górska lawina.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Obywatele RP do Ziobry: Macie obowiązek traktować nas jak więźniów sumienia


Tymczasem tropy do miłośników autora Main Kampf można znaleźć właśnie w okolicach PiS. Parasol władzy roztoczony nad ekstremalnymi ugrupowaniami, pozwala im całkiem sprawnie funkcjonować. Korzystają nie tylko z ochrony prawnej i łagodnego traktowania za swe chuligańskie wybryki, ale także są hojnie sponsorowani i dotowani.

Zwykle jednak brunatna młodzież lekko śmierdziała Adolfem i na salony ich nie wpuszczano. Awans we Wrocławiu to zmienia. Jest już dyrektor, czekamy na pierwszego ministra. Sympatycy brunatnej siły przydadzą się Jarkowi, bo przywykli wykonywać rozkazy.

Na koniec dowcip. Jaka jest różnica między Hansem Klossem, a Tomaszem Greniuchem? Kloss udawał hitlerowca.

Zdjęcie: Tomasz Greniuch był w przeszłości członkiem Obozu Narodowo-Radykalnego fot. Facebook/Partia Zielonych

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niech nie ulecą poprzednie myśli Krzysztofa Skiby

Ostatnia reduta

Propagandyści z TVP, którzy w 2015 zajęli miejsca dziennikarzy z TVP, twierdzą, że nie opuszczą

Czytaj »

Zlot

W Pałacu Kultury w Warszawie z wielką pompą odbył się kolejny Zlot Osób i Zjawisk

Czytaj »

Generalnie jest słabo

Według Google Trends Chopen i Skiba są w kłopotach...

Skoro jest aż tak paskudnie

To może chociaż
Wesprzeć Obywateli.News, co?