Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Protesty od wewnątrz - to ważne, by ich uczestnicy, osoby organizujące, znające "kuchnię", wyzwania i zagrożenia, miały szansę mówić własnym głosem.

Buduj z nami media

O demokrację trzeba dziś walczyć nie tylko na ulicach. Ważny jest obywatelski głos i opinia publiczna. Którą słyszą i z którą muszą się liczyć politycy. Nie tylko rządzący - również ci, którzy w opozycji pretendują do miana naszych przedstawicieli. "Dorosła polityka" lub polityka "zawodowa" to często PR, pustosłowie lub zwykłe kłamstwa. Media są niezbędnym składnikiem obywatelskiego społeczeństwa. Bez nich nasze wysiłki są często daremne. Jeśli chcesz wspierać demokratyczny projekt w Polsce, masz szansę zrobić to również tu.
Wesprzyj nas

Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Rosjanie przeciwko wojnie

W niedzielę 8 maja, o godz. 16 na pl. Zamkowym w Warszawie, zorganizowany zostanie protest „Rosjanie przeciwko wojnie”. To część ogólnoświatowej akcji Russians around the world against war, w której udział zapowiedziały społeczności rosyjskie w wielu miastach na świcie, m.in. w Londynie, Berlinie, Hadze, Ottawie, Montrealu, Stambule, Sztokholmie, Madrycie, Helsinkach i Filadelfii

Uczestnicy akcji oddadzą hołd pamięci tym, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Mówiąc „Nigdy Więcej!” Rosjanie na świecie chcą pokazać, że Putin jest zbrodniarzem wojennym, który wywraca do góry nogami pamięć o największej wojnie w dziejach Europy, zastępując hasło „Nigdy Więcej” na „Możemy Powtórzyć”.

Protestujący chcą wyrazić solidarność z Ukrainą i opłakać tych, którzy zginęli w tej okropnej wojnie u naszego sąsiada.

W Polsce Rosjanie protestować będą również przed Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej w Poznaniu (godz. 12) oraz na Rynku w Krakowie (godz. 14).

O autorze

Poprzednio o protestach

Rozumiesz coś z tego?

Porównaj dane z Google Trends - częstość wyszukiwania haseł "Aborcja", "Kościół", "Religia" i "Dieta". Różnice między kościołem i religią są zrozumiałe, ale dla osób uczestniczących w protestach kobiet protestów ten wykres jest kolejną "chwilą prawdy".

Bojkot Orlenu?

Byłby zasłużony, to jasne. Zwłaszcza po przejęciu przez Orlen niezależnych dotąd mediów. Wraz z nimi Orlen kupił bazę danych czytelników i użytkowników mediów. Prezent dla PiS i propagandy z wykorzystaniem możliwości Internetu. Tyle, że bojkot konsumencki rzadko bywa skuteczny na świecie - w Polsce nigdy. Wystarczyłoby jednak, gdyby co 10 z 10 milionów wyborców opozycji zechciał co miesiąc przekazać równowartość litra benzyny, a stworzylibyśmy fundusz, który odwróciłby szanse w naszej walce. Jedna taka wpłata w roku - bylibyśmy w innej rzeczywistości.
Wesprzyj nas