Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Protesty od wewnątrz - to ważne, by ich uczestnicy, osoby organizujące, znające "kuchnię", wyzwania i zagrożenia, miały szansę mówić własnym głosem.

Buduj z nami media

O demokrację trzeba dziś walczyć nie tylko na ulicach. Ważny jest obywatelski głos i opinia publiczna. Którą słyszą i z którą muszą się liczyć politycy. Nie tylko rządzący - również ci, którzy w opozycji pretendują do miana naszych przedstawicieli. "Dorosła polityka" lub polityka "zawodowa" to często PR, pustosłowie lub zwykłe kłamstwa. Media są niezbędnym składnikiem obywatelskiego społeczeństwa. Bez nich nasze wysiłki są często daremne. Jeśli chcesz wspierać demokratyczny projekt w Polsce, masz szansę zrobić to również tu.
Wesprzyj nas

Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Sikorki na Ukrainie. Wesprzyj fundację, która pomaga żołnierzom

Jeżeli ktoś jeszcze miałby ochotę partycypować w ocieplaniu życia chłopakom [ukraińskim żołnierzom – red.] to zapraszam – pisze na stronie Sikorki na Ukrainie Tomek Ssak Sikora

Tomek Ssak Sikora od wybuchu wojny zajmuje się pomocą humanitarną dla Ukrainy. Jego Fundacja Sikorki na Ukrainie dostarczała m.in. produkty pierwszej potrzeby cywilom uwięzionym w przyfrontowych miejscowościach, do których nie docierała rządowa pomoc.

Jak informuje Fundacja na portalu zrzutka.pl, najlepsze efekty przynosi przemyślane wparcie ukraińskich żołnierzy, dlatego to właśnie dla fundacja wysyła buty, ubrania, hełmy, kamizelki kuloodporne, odzież maskującą, sprzęt noktowizyjny, apteczki taktyczne itp. Rzeczy te nie są zostawiane w magazynach miast zachodniej Ukrainy, ani w sztabach jednostek wojskowych, są zawożone na pierwszą linię i w ten sposób trafiają do najbardziej potrzebujących.–  Z nieskrywanym zadowoleniem donoszę, że potrafimy robić naprawdę dobre interesy – pisze Tomek Ssak Sikora i wymienia rzeczy, które ostatnio kupiła fundacja:

  • 100 par ocieplanych butów po 25 zł za sztukę.
  • 100 par termobielizny (koszulka+kalesony) po 35 zł za komplet.
  • 200 par zimowych skarpetek po niecałe 6 zł za parę.
  • 200 par taktycznych rękawiczek po 21 zł za parę.

Tomek Ssak Sikora: – A wszystko wcześniej już sprawdzone i jakościowo zaakceptowane przez chłopaków. Do tego zakup na Ukrainie, więc odpadają koszty transportu z Polski; wynajmu / remontu samochodów, paliwa, hoteli i wyżywienia kierowców, czasu, który można przeznaczyć na kolejne zadania i nerwówki na granicy, która z wolontariackiego punktu widzenia bardzo się psuje po polskiej stronie. Jeżeli ktoś z was widział lepiej wydane pieniądze na rękawiczki, buty, termobieliznę, skarpetki – niech rzuca we mnie kamieniem, ile tylko zapragnie.

Towar  zostanie zawieziony do żołnierzy z 59 brygady piechoty zmotoryzowanej, która walczy pod Awdijiwką.

*

Jeżeli ktoś może wesprzeć Fundację Sikorki na Ukrainie, prosimy o wpłaty na konto:

FUNDACJA SIKORKI NA UKRAINIE
SWIFT code: WBKPPLPP
PLN: PL77109018700000000151323481
PLN (Leki): PL34109018700000000151571896
EUR: PL25109018700000000151572058

lub na zrzutkę fundacji Sikorki na Ukrainie: TUTAJ


fot. Facebook/Sikorki na Ukrainie

O autorze

Poprzednio o protestach

Rozumiesz coś z tego?

Porównaj dane z Google Trends - częstość wyszukiwania haseł "Aborcja", "Kościół", "Religia" i "Dieta". Różnice między kościołem i religią są zrozumiałe, ale dla osób uczestniczących w protestach kobiet protestów ten wykres jest kolejną "chwilą prawdy".

Bojkot Orlenu?

Byłby zasłużony, to jasne. Zwłaszcza po przejęciu przez Orlen niezależnych dotąd mediów. Wraz z nimi Orlen kupił bazę danych czytelników i użytkowników mediów. Prezent dla PiS i propagandy z wykorzystaniem możliwości Internetu. Tyle, że bojkot konsumencki rzadko bywa skuteczny na świecie - w Polsce nigdy. Wystarczyłoby jednak, gdyby co 10 z 10 milionów wyborców opozycji zechciał co miesiąc przekazać równowartość litra benzyny, a stworzylibyśmy fundusz, który odwróciłby szanse w naszej walce. Jedna taka wpłata w roku - bylibyśmy w innej rzeczywistości.
Wesprzyj nas