Machinska

2 thoughts on “Machinska

  1. Przez 5 lat prosiłam o pomoc Rpo , wysyłałam pisma, dostarczałam osobiscie prośby o interwencje w mojej sprawie do biura rpo, przyjecia pism były na korytarzu rpo, kwitowanie przyjęcia pism włącznie z pieczętowaniem odbioru też na korytarzu przez panie z pokoju przyjęć, żadnej odpowiedzi w sprawie spotkania mojego z pro, w ciągu 5 lat otrzymałam tylko jedno pismo, że moja sprawa jest w toku!!!!!!!! Tak jest traktowany szary obywatel przez sztab ludzi rpo!!!!!! Do dnia dzisiejszego zero informacji!!!!!!!!!

    1. Mam podobne doświadczenia z poprzedniej kadencji, choć niezupełnie takie same. Dostawałem mianowicie odpowiedzi z biura RPO, ale ich treść była kompletnie kuriozalna, a żadnej sprawy ie wszczynano. Zakładałem wtedy, że ocena RPO jest po prostu inna niż moja i że ustrój szkoły — tego dotyczyły moje pisma — nie narusza praw człowieka w ocenie RPO wbrew moim stwierdzeniom i że nie jest niekonstytucyjny. To jak z sądami. W sprawach sporów cywilnych połowa „klientów” jest z natury rzeczy niezadowolona.

      Sztab RPO to ok. 300 osób. W obecnej kadencji skrajnie niedofinansowany. To żadne usprawiedliwienie, ale kiedyś przyszło mi wręczać Adamowi Bodnarowi wyróżnienie Obywateli RP. Hanna Machińska go nie dostała wtedy, bo „jest Pani jedną z nas, a Obywatele RP przecież sami sobie nagród nie przyznają” — jak wtedy powiedziałem. Ale przez kilka tygodni przeglądałem materiały dostępne na stronach RPO i dotyczące spraw, które prowadzi. Poza tymi nielicznymi, które lądują w TK, SN, w sądach europejskich — o czym się słyszy — jest tego niewyobrażalne mnóstwo. Dotyczą rzeczy tak przeróżnych, że tego się w żaden sposób nie da podsumować, wskazując np. główne kierunki zainteresowania. Sam RPO robił to wyczerpująco, składając sprawozdania Sejmowi — pamiętamy je: zawsze przy pustej sali.

      Widząc tego rodzaju informację, trzeba by było wiedzieć, czego dotyczy sprawa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *