Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Protesty od wewnątrz - to ważne, by ich uczestnicy, osoby organizujące, znające "kuchnię", wyzwania i zagrożenia, miały szansę mówić własnym głosem.

Buduj z nami media

O demokrację trzeba dziś walczyć nie tylko na ulicach. Ważny jest obywatelski głos i opinia publiczna. Którą słyszą i z którą muszą się liczyć politycy. Nie tylko rządzący - również ci, którzy w opozycji pretendują do miana naszych przedstawicieli. "Dorosła polityka" lub polityka "zawodowa" to często PR, pustosłowie lub zwykłe kłamstwa. Media są niezbędnym składnikiem obywatelskiego społeczeństwa. Bez nich nasze wysiłki są często daremne. Jeśli chcesz wspierać demokratyczny projekt w Polsce, masz szansę zrobić to również tu.
Wesprzyj nas

Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Tadeusz Jakrzewski wychodzi z zakładu karnego. Przywitają go Obywatele RP


Tadeusz Jakrzewski został zatrzymany w środę podczas protestu Strajku Kobiet. W zakładzie karnym Warszawa—Białołęka (Ciupagi 1B) spędził dwa dni. Dzisiaj wychodzi, a przywitają go Obywatele RP

Nie można podać dokładnej godziny wyjścia Tadeusza Jakrzewskiego z zakładu karnego, najprawdopodobniej będzie to około godz. 15 —16.


ZOBACZ TAKŻEAbonament na demokrację


Jakrzewski  został zatrzymany w okolicy ronda Dmowskiego 20 stycznia przed godz. 20. Był doprowadzony na komisariat policji przy ul. Wilczej. Usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta (art. 222 kk) i znieważenia policjanta (art. 226 kk).

Jak wynika z protokołu, z powodu „niezapłaconego mandatu” miał być „poszukiwany celem odbycia 2 dni kary pozbawienia wolności przez organ poszukujący, Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim”. Chodzi o protest Obywateli RP w Hajnówce przeciwko „Marszowi Żołnierzy Wyklętych” — z sygnatury sądu wynika, że w 2017 albo w 2018 roku.

O autorze

Poprzednio o protestach

Rozumiesz coś z tego?

Porównaj dane z Google Trends - częstość wyszukiwania haseł "Aborcja", "Kościół", "Religia" i "Dieta". Różnice między kościołem i religią są zrozumiałe, ale dla osób uczestniczących w protestach kobiet protestów ten wykres jest kolejną "chwilą prawdy".

Bojkot Orlenu?

Byłby zasłużony, to jasne. Zwłaszcza po przejęciu przez Orlen niezależnych dotąd mediów. Wraz z nimi Orlen kupił bazę danych czytelników i użytkowników mediów. Prezent dla PiS i propagandy z wykorzystaniem możliwości Internetu. Tyle, że bojkot konsumencki rzadko bywa skuteczny na świecie - w Polsce nigdy. Wystarczyłoby jednak, gdyby co 10 z 10 milionów wyborców opozycji zechciał co miesiąc przekazać równowartość litra benzyny, a stworzylibyśmy fundusz, który odwróciłby szanse w naszej walce. Jedna taka wpłata w roku - bylibyśmy w innej rzeczywistości.
Wesprzyj nas