Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Protesty od wewnątrz - to ważne, by ich uczestnicy, osoby organizujące, znające "kuchnię", wyzwania i zagrożenia, miały szansę mówić własnym głosem.

Buduj z nami media

O demokrację trzeba dziś walczyć nie tylko na ulicach. Ważny jest obywatelski głos i opinia publiczna. Którą słyszą i z którą muszą się liczyć politycy. Nie tylko rządzący - również ci, którzy w opozycji pretendują do miana naszych przedstawicieli. "Dorosła polityka" lub polityka "zawodowa" to często PR, pustosłowie lub zwykłe kłamstwa. Media są niezbędnym składnikiem obywatelskiego społeczeństwa. Bez nich nasze wysiłki są często daremne. Jeśli chcesz wspierać demokratyczny projekt w Polsce, masz szansę zrobić to również tu.
Wesprzyj nas

Społeczne protesty: relacje, zapowiedzi, oceny

Warszawa. Wraca Parada Równości. Idą też Obywatele RP

W sobotę ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości. Wraca po rocznej przerwie spowodowanej epidemią covid-19.  Kolorowy pochód przejdzie ulicami w imię wolności, równości i tolerancji. Wezmą w nim udział również Obywatele RP

Popandemiczna Parada Równości będzie skromniejsza niż dwa lata temu i odbędzie się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Jej uczestnicy pojawią się na trasie w większych odstępach, by zachować zasady bezpieczeństwa. Tegorocznej edycji towarzyszy 12 postulatów związanych ze zwalczaniem mowy nienawiści, wezwaniem do prowadzenia polityki antydyskryminacyjnej i dążeniem do zalegalizowania pełnej równości małżeńskiej. Patronat nad Paradą objął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Początek wydarzenia zaplanowany został na godzinę 14 przed Pałacem Kultury i Nauki. 

O autorze

Poprzednio o protestach

Rozumiesz coś z tego?

Porównaj dane z Google Trends - częstość wyszukiwania haseł "Aborcja", "Kościół", "Religia" i "Dieta". Różnice między kościołem i religią są zrozumiałe, ale dla osób uczestniczących w protestach kobiet protestów ten wykres jest kolejną "chwilą prawdy".

Bojkot Orlenu?

Byłby zasłużony, to jasne. Zwłaszcza po przejęciu przez Orlen niezależnych dotąd mediów. Wraz z nimi Orlen kupił bazę danych czytelników i użytkowników mediów. Prezent dla PiS i propagandy z wykorzystaniem możliwości Internetu. Tyle, że bojkot konsumencki rzadko bywa skuteczny na świecie - w Polsce nigdy. Wystarczyłoby jednak, gdyby co 10 z 10 milionów wyborców opozycji zechciał co miesiąc przekazać równowartość litra benzyny, a stworzylibyśmy fundusz, który odwróciłby szanse w naszej walce. Jedna taka wpłata w roku - bylibyśmy w innej rzeczywistości.
Wesprzyj nas