Andrzej Duda wygwizdany we Wrocławiu

Tutaj przegrasz”, „Jest nas więcej”, „Cykor”, „Długopis”, „Będziesz siedział”, „Mamy dość” – usłyszał w sobotę we Wrocławiu Andrzej Duda, który na rynku miał swój wiec wyborczy

W sobotę na wrocławskim rynku spotkały się dwie manifestacje. Obok wiecu wyborczego Andrzeja Dudy, dwie połączone demonstracje: Wolni Ludzie NaPrzeciw Dudzie oraz Rynek Jest Nasz, zorganizowali wrocławski Strajk Kobiet, KOD-Wrocław, Partia Zieloni, spacerowicze.eu, Młodzi Demokraci oraz Platforma Obywatelska. Oba zgromadzenia oddzielała policja.Przemówienie Andrzeja Dudy zostało skutecznie zagłuszone przez kontrdemonstrację. W pewnym momencie słychać było głównie gwizdy. – Wrocław twierdzą demokracji – skandowali wrocławianie, gdy Andrzej Duda opuszczał rynek.

– Jak widzicie, jesteśmy tutaj na tej scenie z różnych organizacji, nieraz pokłóceni, ale wybory 12 lipca są tak ważne, że stoją tu ze sobą ludzie, którzy kiedyś poblokowali się na Facebooku. Ale teraz nie ma nic ważniejszego. Idźcie na wybory, zgłoście się na mężów zaufania. Teraz najważniejsza jest Polska – apelowała do zgromadzonych Marta Lempart ze Strajku Kobiet.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »