Apel weteranów Powstania Warszawskiego

Weterani Powstania Warszawskiego przypominają, że 76 lat temu walczyli o szacunek dla wszystkich ludzi.

PROTESTUJEMY, BO PAMIĘTAMY
Stowarzyszenie Polska Walcząca przeciw Faszyzmowi po raz kolejny przedstawia apel weteranów Powstania Warszawskiego.
Dwa lata temu, uczestniczki i uczestnicy tamtych wydarzeń powiedzieli, jak bardzo boli ich zestawienie znaku Polski Walczącej- symbolu nadziei i walki z okupantem,  z falangą i krzyżem celtyckim – znakami wykluczenia i nienawiści.Tamto, jednoznaczne i niezwykle mocne przesłanie niestety wciąż nie straciło na aktualności.Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi, patronat: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ, 9.11.2018.

W tym roku, w przededniu obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, a także 76. rocznicy najkrwawszego w naszej współczesnej historii mordu na cywilnej ludności, rzezi Woli, apelują o  szacunek dla wszystkich ludzi, wszystkich bez wyjątku.
Przyczynkiem do powstania tego apelu były przerażające wydarzenia z 2019 roku, gdy na ulicach Białegostoku, przed i podczas Marszu Równości, bandy osiłków urządzały polowanie na młodzież idącą pod tęczowymi flagami.
Obraz tych wydarzeń szczególnie wstrząsnął osobami, które były świadkami zbrodni do jakich doprowadził faszyzm i wiedzą jakie skutki niesie ze sobą jego odrodzenie.

Wanda Traczyk-Stawska, pseudonim Pączek, wraz z Anną Przedpełską-Trzeciakowską, pseudonim Grodzka, jednoznacznie przeciwstawiają się wszelkim formom wykluczenia i mowie nienawiści, w tym atakom na osoby LGBT+. 
Pragną, by ich głos został upowszechniony, wysłuchany i uszanowany. 
Stowarzyszenie Polska Walcząca przeciw faszyzmowi, podobnie jak w poprzednich latach, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przeprowadzi akcję edukacyjną. 
W tym roku – z powodu pandemii – niestety nie pojawimy się na ulicach, by rozdawać wlepki z napisem Przeciw faszyzmowi i rozmawiać z warszawiakami na temat przyczyn i skutków faszyzmu. Tym razem prosimy o jak najszersze udostępnianie apelu uczestniczek powstania.
Protestujemy, bo pamiętamy…

Polska już raz przeżyła dramat wywołany odczłowieczaniem jednych ludzi przez innych. Nie wolno o tym zapominać.


Stowarzyszenie Polska Walcząca przeciw Faszyzmowi

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »