Bartosz Kramek wychodzi z aresztu

Sąd w Lublinie postanowił, że Bartosz Kramek, przewodniczący rady Fundacji Otwarty Dialog, zostanie wypuszczony z aresztu za kaucją

Decyzję taką podjął kilka minut po godz. 13 sędzia Wiesław Pastuszak z Sądu Okręgowego w Lublinie. Dzień wcześniej aż 18 osób przyjechało do lubińskiego sądu, aby poręczyć w jego sprawie różnymi kwotami na łączną sumę 355 tys. zł. Sąd przyjął poręczenia od dziewięciu z tych osób na wymaganą kwotę 300 tys. zł – informuje na Facebooku Lyudmyla Kozlovska, żona Kramka.

Radek Baszuk, adwokat Kramka: – Sądy dwóch instancji, rejonowy i dziś okręgowy uznały, że nie ma powodu, by Bartosz Kramek miał być tymczasowo aresztowany. Obie decyzje mnie cieszą, bo sąd stanął po stronie obywatela skonfrontowanego z państwem.Przypomnijmy: 23 czerwca 2021 r. Bartosz Kramek został zatrzymany przez ABW na polecenie prokuratury regionalnej w Lublinie. Prokuratura zarzuciła mu poświadczenie nieprawdy dotyczącej usług na 5,3 mln zł. Żona Kramka i Fundacja Otwarty Dialog odpierają zarzuty. Uważają, że jest to element zwalczania organizacji pozarządowych, które są niewygodne dla władzy. Fundacja wskazuje, że Bartosz Kramek stawia się na wszystkie przesłuchania w sprawach wszczętych przeciwko niemu. Stawia się również na procesy, które wytoczył szkalującym go instytucjom. Jego aresztowanie zbiegło się z rozpoczęciem dwudziestu procesów, które on i Fundacja wytoczyły dziennikarzom i politykom rozpowszechniającym fałszywe oskarżenia pod adresem FOD, Ludmiły Kozłowskiej i jego samego.

O autorze

1 thought on “Bartosz Kramek wychodzi z aresztu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »