Bezpieczniki demokracji

Polską politykę – ustrój państwa – trzeba będzie budować od nowa. Nie wystarczy tylko „przywrócenie praworządności” – ona zresztą pozostawiała wiele do życzenia jeszcze zanim PiS przejął władzę i wydał wojnę sądom oraz sędziom – uważa Cezary Paweł Kasprzak

Kasprzak: – Oznacza to (czy tego chcemy, czy nie) reformę konstytucyjną. W dzisiejszej Polsce powinniśmy widzieć, że konstytucja zawiodła, skoro mimo niej – i wbrew niej – dało się instalować w państwie porządek autorytarny i zagrozić podstawowym demokratycznym wartościom. To nieprawda, że każde prawo złamie lub ominie polityczny gangster w rodzaju rządzących dziś polityków PiS. Skuteczne gwarancje ustrojowe, rozumiane i cenione przez obywateli, wytrzymałyby tę próbę.Cezary Paweł Kasprzak, jeden z liderów Obywateli RP, jest niezależnym kandydatem do Sejmu. Startuje w 19. okręgu dla Warszawy i zagranicy z listy Nowej Lewicy (na poz. 10.), która mu start w wyborach na swojej liście zaproponowała. – Nie jestem „dziesiątką” na liście Lewicy. Jestem „jedynką” obywatelską – mówi.

Więcej o jego programie na stronie pawelkasprzak.pl

*

Kampanię Cezarego Pawła Kasprzaka możesz wesprzeć wpłacając na rachunek:

21 1020 1026 3174 2000 0000 0023
Fundusz Wyborczy Nowa Lewica
ul. Złota 9 lok. 4, 00-019 Warszawa
Tytuł przelewu: Darowizna – Cezary Paweł Kasprzak

Uwaga:
– przelewy tylko z kont prywatnych, od polskich obywateli.
– nie wykonujemy „szybkich/natychmiastowych przelewów”, BLIK, e-płatności itp.,
– nie płacimy kartami kredytowymi,
– nie robimy wpłat na Poczcie,
– nie robimy przelewów z zagranicy,
– nie robimy przelewów z kont firmowych, stowarzyszeń fundacji itp.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »