Cezary Paweł Kasprzak: Partyjna demokracja

Sonda uliczna. Czy posłowie powinni głosować zgodnie z wolą wyborców, własnym sumieniem czy partyjną dyscypliną?


*

Cezary Paweł Kasprzak (ur. 26 marca 1961 we Wrocławiu) – kandydat do Sejmu RP z Okręgu wyborczego 19 w Warszawie. Publicysta, operator i montażysta filmowy, producent i autor programów telewizyjnych, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Jest jednym z przywódców ruchu Obywatele RP. Pełni też funkcję prezesa zarządu Fundacji Wolni Obywatele RP, której celem jest wspieranie, zapewnienie finansowania i zaplecza organizacyjnego ruchu Obywatele RP. Studiował fizykę na Politechnice Wrocławskiej oraz historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Był współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, współpracownikiem Studenckiego Komitetu Solidarności we Wrocławiu, współtwórcą Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej, działaczem NSZZ „Solidarność” (blisko współpracującym z Władysławem Frasyniukiem), uczestnikiem Pomarańczowej Alternatywy oraz działaczem ruchu Wolność i Pokój.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »