Co, jeśli szef szpiegów pochodzi z politycznego nadania?

Największy problem jest wtedy, kiedy nominacje polityczne powodują, że szefami służb zostają goście, którzy kompletnie nie rozumieją tej służby – mówi Piotr Niemczyk i wymienia, co musi, a czego nie musi umieć dobry szef wywiadu

Niemczyk: – Jakby popatrzeć na  życiorysy wielu szefów wywiadu, to można zobaczyć, że wielu z nich nie wywodziło się ze służby wywiadowczej. Najsłynniejszym takim szefem wywiadu był George Bush senior, który w latach 70. był przez niecały rok szefem CIA, a potem został prezydentem Stanów Zjednoczonych.  Nie był przeszkolonym oficerem, a rodził sobie nieźle.


Krótki Kurs Szpiegowania to komentarze Piotra Niemczyka z perspektywy eksperta od wywiadu, przeciwdziałania zagrożeniom oraz praktyki działania służb specjalnych.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »