Człowiek z pałki


Bywali już w filmach Wajdy „Człowiek z marmuru” i „Człowiek z żelaza”. O działaczu partyjnym z czasów PRL, Albinie Siwaku mówiono, że to Człowiek z betonu”, a o Wałęsie dowcipnie, że ze styropianu

O Lepperze mówiono brzydko, że to Człowiek z gnoju, znoju i słomy”, o Robercie Biedroniu, że raczej z plastiku. Ryszard Petru to był facet niczego sobie, więc był to Człowiek z niczego” i do niczego. Kukiz okazał się Człowiekiem z gumy,” bo zawsze potrafi się nagiąć do prezesa. Sam prezes to Człowiek z kocich kłaków i żółci”. O pewnej pani poseł, która wcinała sałatki mówiono, że to Kobieta z pustaka”, a o innej, co sypiała z całym osiedlem, że z cegły dziurawki.

O Morawieckim wszyscy myśleli, że to Człowiek z papieru”, a okazało się, że to Człowiek z pałki”. I to teleskopowej. Tak już przejdzie pan premier do polskiej historii. Z pałki to poniekąd na skutek wytrysku jest każdy człowiek, ale z teleskopowej, to już tylko Morawiecki.

To bicie kobiet… jakiż to był wspaniały PiSowski pokaz kurtuazji. Najpierw mówić w przymilnym tonie „nasze panie” i traktować kobiety jak grymaśne dziecko, jak zbiorowe, głupie babsko, które jest niezadowolone, bo znowu nie ma się w co ubrać, a potem wysłać na kobiety płatnych zbirów z pałami. Tylko Morawiecki tak potrafi. A żona pewnie dumna z męża.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Akcja Obywateli RP. Edukuj policjanta, polityka, dziennikarza


Chyba, że to nie on decydował, tylko ktoś za niego, ale to by znaczyło, że nie wie, co się pod jego nosem (pałką) dzieje. Na Białorusi odkryli, że bicie kobiet może sprawić przyjemność. Niektórym facetom nawet lepiej po tym staje. Czyżby szefostwo policji było już w tym wieku, że po prostu chłopaki chcieli spróbować?

Takie zabawy w damskich bokserów, źle skończą się dla ich życia osobistego. Wstyd i hańba przyklei się na całe życie. Spartolić sobie życiorys dla 1500 zł, które rząd wybulił jako premię dla każdego, kto zgłosił się na ochotnika lać baby, to trzeba być kimś, kto do końca życia szuka swoich zwojów mózgowych i niestety nie znajduje.

Już wielu z ujawnionych w mediach uczestników Wydziału Chaos (grupa policyjna która w cywilu atakowała pokojowe protesty kobiet) bardzo krzywo się tłumaczy. Pewnie ich dziewczyny w odwecie odmówiły seksu i muszą teraz strugać rysia do filmów z PornHuba. Podobno szef policji został wyproszony z rodzinnej imprezy, bo mu marynarka mocno capiła gazem pieprzowym.

W Polsce po 1989 roku bywali już u władzy idioci, cwaniacy, krętacze, złodziejaszki, a nawet jeden alkoholik. Po raz pierwszy mam wrażenie, że do władzy doszła ekipa, która przypomina zorganizowaną grupę przestępczą.

fot: Mikołaj Kiembłowski

Więcej zdjęć z protestów tutaj.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »