Debata obywatelska. Wspólna lista opozycji – co zrobić, by tak się stało

Jak sprawić, by spełnił się postulat wspólnej listy opozycji w wyborach 2023? – debata obywatelska w tej sprawie odbędzie się w niedzielę 27 listopada w Warszawie w Domu Inicjatyw Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy” przy ul. Brackiej 25 (IIIp.)Jeszcze można się rejestrować

Warto zapoznać się z przesłanymi na debatę wystąpieniami programowymi, by o nich podyskutować. Rejestracja i wystąpienia na stronie debatawspolnalista.pl  

W debacie wezmą udział osoby przekonane, że w perspektywie nadchodzących wyborów, racją stanu w Polsce stają się postulaty wspólnej listy całej demokratycznej opozycji przeciw PiS. To konieczny warunek zwycięstwa wyborczego, który zapewni mandat wystarczający dla przeprowadzenia poważnych reform w czasie kryzysu. Z uwagi na wyborcze szanse inicjatywa wyborcza musi mieć obywatelski i społeczny charakter.

Dyskutować będą m.in. Radosław Markowski, Piotr Rachtan, Izabella Sariusz-Skąpska, Przemysław Sadura, Beata Chmiel, Jakub Kocjan, Andrzej Machowski, Marcin Święcicki, Edward Domagalik, Kuba Wygnański, Paweł Kasprzak i inni. Ich wystąpienia programowe można przeczytać na stronie debatawspolnalista.pl.  

W debacie można wziąć udział na żywo lub online. Uczestnictwo (fizyczne i online) wymaga rejestracji.

Debata nie będzie „panelem” z zaproszonymi osobistościami, ma być równorzędną dla wszystkich, otwartą dyskusją. Jej pierwszą część wypełnią wystąpienia programowe. Warunkiem ich wygłoszenia jest zgłoszenia ich w pisemnej formie do dnia debaty za pośrednictwem formularza. Teksty zgłoszonych wystąpień zostaną rozesłane wszystkim uczestnikom.

Druga część będzie otwarta dla wszystkich zarejestrowanych. Trzecia część to podsumowanie. Organizatorzy liczą, że podsumowaniami staną się zapowiedzi konkretnych działań i inicjatyw podjętych przez uczestników debaty.

Propozycja przebiegu debaty TUTAJ.

Rejestracja do udziału w debacie TUTAJ.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »