Destrukcja wymiaru sprawiedliwości postępuje. Konferencja KOS

Od 5 lat stoimy tutaj, przed Sądem Najwyższym, po to, żeby mówić o destrukcji wymiaru sprawiedliwości, żeby pokazywać kolejne etapy tej destrukcji, żeby przypominać o tym, szczególnie teraz, w okresie rozpędzającej się kampanii wyborczej – mówiła Maria Ejchart-Dubois z Inicjatywy Wolne Sądy podczas konferencji prasowej przed SN

Komitet Obrony Sprawiedliwości zorganizował konferencję prasową, żeby przypomnieć jak niebezpieczna jest destrukcja wymiaru sprawiedliwości. Już dziś większość w Sądzie Najwyższym przejęli nieosędziowie, czyli sędziowie, którzy zostali nominowani albo powołani przez polityczną Krajową Radę Sądownictwa – mówiła Maria Ejchart-Dubois. – Trwają nieudolne próby odkręcenia kurka pieniędzy europejskich poprzez przegłosowanie już kilkunastej nowelizacji ustawy o SN, który teraz jest w rękach tzw. Trybunału Konstytucyjnego – wyliczała.

W sytuacji obawy o utratę władzy przez PiS i koalicjantów powołana została komisja ds. badania wpływów rosyjskich, komisja, która w istocie uzyska dostęp do każdego postępowania karnego i możliwość wszczęcia każdego postępowania przeciwko każdej osobie, która działa nie po myśli władzy.

– Wzywamy, żeby nie ulegać atrakcyjnym tematom zastępczym, bo źródłem zła, źródłem rządów Zjednoczonej Prawicy jest próba przejęcia kontroli nad wszystkimi instytucjami państwa, przede wszystkim nad wymiarem sprawiedliwości. Wszystkie inne tematy są wtórne – podkreślała Maria Ejchart-Dubois zapraszając na konferencję.

Zobacz relację z konferencji:

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »