Dołącz do starań o uwolnienie Irakijczyka, który prowadzi strajk głodowy

Janina Ochojska, posłanka do Parlamentu Europejskiego, założycielka i prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej przyłączyła się do apelu Agnieszki Holland, która w liście do komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prosi o uwolnienie Mohammeda Al Zirjawi

Jak informuje Grupa Granica, 26-letni Irakijczyk od 17 miesięcy przetrzymywany jest w zamkniętym Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu, 15 grudnia rozpoczął strajk głodowy.

Grupa Granica prosi o pomoc w staraniach o wypuszczenie Irakijczyka. Zachęca do pisania maili i listów do gen. Andrzeja Popko, komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (adres: komendant.biosg@strazgraniczna.pl)

LIST Agnieszki Holland do komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

Mohammed Al Zirjawi od 17 miesięcy przetrzymywany jest w zamkniętym Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu. Niecałe trzy tygodnie temu, 15 grudnia, zaczął strajk głodowy. „Wolność albo śmierć” – napisał o swojej motywacji do tak desperackiego czynu. – Jego historia doskonale obrazuje okrucieństwo i niezrozumienie ludzkich tragedii przez rządzących i podległe im służby oraz osoby decyzyjne odpowiedzialne za zamknięte ośrodki dla cudzoziemców – uważa Grupa Granica.

APEL Janiny Ochojskiej

  • Grupa Granica to nieformalna inicjatywa powstała w odpowiedzi na kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej. Niesie tam pomoc humanitarną, prawną i medyczną, monitoruje przestrzeganie praw człowieka.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »