Akademia Migracyjna online już działa

fot. Stowarzyszenie Interwencji Prawnej

Można już korzystać w sieci z opracowań Akademii  Migracyjnej – informuje Stowarzyszenie Interwencji Prawnej. Na platformie znajdują się materiały edukacyjne i eksperckie na temat integracji osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w Polsce

Akademię uruchomiło Konsorcjum Migracyjne. Tworzą je organizacje społeczne i inicjatywy od lat wspierające cudzoziemki i cudzoziemców w Polsce: Nomada Stowarzyszenie, Migrant Info Point // społeczność – community – сообщество – cпільнота, Amnesty International Polska, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, CHLEBEM I SOLĄ (Fundacja Polska Gościnność), Fundacja „Nasz Wybór” / Фонд „Наш вибір”, Polskie Forum Migracyjne, Homo Faber oraz Stowarzyszenie Interwencji Prawnej.

Dzisiaj wiele miast i małych miejscowości w Polsce stoi przed koniecznością poszukiwania rozwiązań zapewniających ochronę uchodźcom i uchodźczyniom. Możliwości władz lokalnych są jednak ograniczone, brakuje też spójnej, ogólnopolskiej polityki integracji. W odpowiedzi na tę potrzebę powstała więc Akademia Migracyjna – czytamy na stronie Akademii. Można tu korzystać z wiedzy osób, które od lat pracują z uchodźcami. Na platformie znajdują się materiały edukacyjne i eksperckie na temat integracji osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w Polsce.

Projekt jest skierowany przede wszystkim do samorządów, aktywistów i aktywistek działających na rzecz uchodźców i migrantów oraz organizacji pozarządowych na poziomie lokalnym.

Z webinarów dostępnych już na platformie można dowiedzieć się więcej o edukacji dzieci uchodźczych, lokalnej polityce integracji, psychologii oraz o rozwiązaniach prawnych dotyczących legalizacji pobytu osób cudzoziemskich (szczególnie w kontekście osób z Ukrainy). – Korzystajcie z tych zasobów – to porządna dawka wiedzy i doświadczenia, bardzo nam w Polsce teraz potrzebna – zachęca Stowarzyszenie Interwencji Prawnej

Żeby wziąć udział w Akademii wystarczy założyć bezpłatne konto: https://akademia.konsorcjum.org.pl/

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »