Grzegorz Kostrzewa-Zorbas o wojnie na Ukrainie i sytuacji międzynarodowej

Rozmowa z profesorem Grzegorzem Kostrzewa-Zorbasem – politologiem i amerykanistą, absolwentem Georgetown University (Bezpieczeństwo Narodowe) oraz Johns Hopkins University (doktorat z Studiów Strategicznych)

Prowadził on badania nad bezpieczeństwem międzynarodowym w Georgetown University Institute for the Study of Diplomacy i Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory w Stanach Zjednoczonych oraz w Japan Institute of International Affairs. W Polsce był dyrektorem politycznym w MSZ i MON oraz głównym negocjatorem porozumienia o wycofaniu Armii Radzieckiej z Polski. Obecnie jest profesorem bezpieczeństwa narodowego Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz komentatorem medialnym.

Maciej Orłoś rozmawia z nim o obecnej i przyszłej sytuacji na arenie międzynarodowej, wojnie na Ukrainie oraz działaniach i planach Putina.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »