Ideologia PiS i zdradliwy Zachód

Co po siedmiu latach rządów PiS zostało z Wielkich Zamiarów przebudowy Polski i Europy? Takie plany głosili intelektualiści, tacy jak Ryszard Legutko, Marek Cichocki, Wojciech Roszkowski, Przemysław Żurawski vel Grajewski czy też Andrzej Nowak, którzy wsparli PiS i swoimi książkami torowali Kaczyńskiemu drogę do władzy

Kaczyński napisał książkę-program „Polska naszych marzeń”, ale oni wszyscy mają wkład w Polskę marzeń PiS-u. Są odpowiedzialni za to co się dzieje. „Od Polski do post-polityki. Historia zapaści Rzeczpospolitej” Andrzeja Nowaka, to jedna z tych pozycji, które warto przypomnieć, by zobaczyć, co sprawdzają się hasła ideologów PiS-u dzisiaj i jak historia je weryfikuje. Warto cofnąć się trochę w czasie, aby zrozumieć dzień bieżący.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »