Intersos rekrutuje personel medyczny na pogranicze polsko-białoruskie

Intersos, włoska organizacja humanitarna, która zajmuje się niesieniem pomocy osobom w sytuacjach kryzysowych, zdecydowała się rozpocząć działalność na polskim pograniczu. Poszukuje osób na stanowiska lekarzy i lekarek, a także ratowników i ratowniczek – informuje Grupa Granica

– Zachęcamy do aplikacji lekarki, lekarzy, ratowników i ratowniczki medyczne. Wspieramy Intersos w tej ważnej rekrutacji, która podczas zimy pozwoli ratować zdrowie i życie – podkreślają aktywiści.

Grupa Granica: – Jako nieformalna koalicja udzielająca pomocy humanitarnej na pograniczu od roku apelujemy o zaangażowanie organizacji medycznych. Cieszymy się, że Intersos zdecydował się na rozszerzenie swojej działalności na Podlasie i zapewnienie osobom uchodźczym na pograniczu dostępu do profesjonalnej opieki medycznej.


W poście na FB Grupa Granica wymienia warunki pracy na stanowiskach lekarzy i lekarek oraz ratowników i ratowniczek. Otóż potrzebne są osoby do świadczenia pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dla przemieszczających się pacjentów, w otwartym terenie. Miejscem dyżuru będzie jedna z miejscowości w pobliżu Hajnówki (województwo podlaskie). W ofercie jest zakwaterowanie w miejscu pełnienia obowiązków, zwrot kosztów podróży, elastyczne warunki pracy (umowa na cały etat lub określone dni/tygodnie, w zależności od preferencji i dostępności) odpowiednie szkolenia i możliwość rozwoju zawodowego w sektorze humanitarnym.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Formularze aplikacyjne:
🔸Lekarz/lekarka – TUTAJ.
🔸Ratownik/ratowniczka medyczna – TUTAJ.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »