Jesteśmy częścią Zachodu i tego Zachodu powinniśmy się trzymać

Upadek Zachodu zapowiadano już od dawna, np. Oswald Spengler w latach 20. ubiegłego wieku. I ten Zachód upadał, upadał i upaść nie mógł – mówi Kazimierz Wóycicki w kolejnym odcinku cyklu „Trochę ze Wschodu, trochę z Zachodu”

Wóycicki: – Później zapowiadano upadek Zachodu, bo przyszedł komunizm. I też upaść miał Zachód, a komunizm miał zwyciężyć. Stało się odwrotnie.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Wóycicki do Hołowni: Demokracja to wielość przekonań, której towarzyszy wzajemny szacunek


Bo Zachód to demokracja i wolność, a takie ustroje działają bardzo powoli, ale skutecznie. Zachód jest silniejszy niż myślimy. A my, w Polsce rozumiejąc, że jesteśmy częścią Zachodu, tego Zachodu powinniśmy się trzymać.

Kazimierz Wóycicki pokazuje polskie sprawy z perspektywy naszego miejsca na mapie – pomiędzy politycznym Wschodem i Zachodem.


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »