Kaczyński i jego ideolodzy

Gdy Ukraina toczy na Wschodzie heroiczny bój z putinowską Rosją, Jarosław Kaczyński zajęty jest przede wszystkim nakręcaniem konfliktu z Brukselą i Berlinem, bo stamtąd – z Zachodu – ma nadchodzić największe zagrożenie

Wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego są coraz bardziej agresywne, co nie powinno wprawiać w zdumienie.  Kaczyński powtarza to co mówił, i co zapowiadał, od samego początku i co zawiera jego książka „Polska moich marzeń” z roku 2011. Otoczony jest gronem ideologów PiS, takich jak Andrzej Nowak, Jarosław Kurski, Marek Cichocki, Zdzisław Krasnodębski, a także dziennikarze tacy jak Semka czy Lisicki. W różny sposób głoszą oni to samo, co głosi ich duchowy przywódca, jak chór rozłożony na różne głosy.

Totalizującą, antyeuropejską i antydemokratyczną ideologię Kaczyńskiego należy potraktować jak najbardziej poważnie.  Staje się ona coraz groźniejsza w czasie, gdy ważą się losu świata, Europy i tym samym Polski.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »