Kazik i Serhij Żadan nagrali piosenkę o wojnie w Ukrainie

„Ukraina” – antywojenną piosenkę Kazika i Serhija Żadana od wczoraj można oglądać w sieci. Utwór polskiego muzyka i ukraińskiego pisarza ma już blisko 100 tys. wyświetleń

Piosenka jest opowieścią o Ukrainie broniącej się przed armią „żywych trupów” spod litery Z. – Palą się wioski, Walą się miasta (…) Żywe trupy – Z litera idzie znad granicy – śpiewa Kazik. – Bracie chwytaj za miecz, dnia tego strasznego nie wpuścimy żywych trupów do domu naszego.

– Ta piosenka i obraz do niej powstały, żeby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy – czytamy we wpisie pod utworem na YouTube. Autorzy wpisu podkreślają, że Serhij Żadan od początku rosyjskiej agresji pomaga mieszkańcom Charkowa w organizacji środków potrzebnych im do przetrwania. Proszą też o wpłaty na poniższe konta:

Patreon: www.patreon.com/serhiyzhadan

PayPal: sirozhazhadan@gmail.com

***

Serhij Żadan – poeta, pisarz, aktywista, tłumacz z języka niemieckiego, członek punkowego zespołu Żadan i Psy. Wielokrotnie nominowany i nagradzany za swoją twórczość literacką.

Kazik Staszewski – współzałożyciel i członek zespołów m.in. Kult, KNŻ czy Buldog. Ostatnio popularność zyskał jego utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” z płyty „Zaraza”, komentujący wizytę Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu, gdzie obowiązywał zakaz wstępu z powodu pandemii koronawirusa.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »