Kolejna śmiertelna ofiara na pograniczu polsko-białoruskim

W piątek (24 marca) odnalezione zostało ciało 40. ofiary śmiertelnej na pograniczu polsko-białoruskim. Znajdowało się ono na terenie Białowieskiego Parku Narodowego, w okolicach rzeki Hwoźna – podaje Grupa Granica

Na zmarłego natrafili wolontariusze z Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego (POPH), którzy od razu poinformowali służby. Obecnie trwają czynności procesowe i identyfikacyjne.Grupa Granica: – Zarówno pomocą humanitarną osobom w drodze, jak i poszukiwaniami osób zaginionych na pograniczu zajmują się aktywistki i aktywiści oraz miejscowi mieszkańcy i mieszkanki. Działania służb sprowadzają się często do wywózek do Białorusi, na których nielegalność wskazują kolejne wyroki sądów.

Grupa Granica apeluje więc o zdecydowaną zmianę polityki rządu i podległych im służb. – Każda z minimum 40 śmierci na pograniczu to ludzka tragedia i wielki ból dla rodzin i bliskich zmarłych – podkreśla GG.

*

* Grupa Granica – nieformalna inicjatywa powstała w odpowiedzi na kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej. Niesie pomoc humanitarną, prawną i medyczną, monitoruje przestrzeganie praw człowieka.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »