Koronawirus. Lockdown natychmiast


Według WHO epidemia jest pod kontrolą, gdy odsetek pozytywnych testów wynosi mniej niż 5 procent. W Polsce wyniósł wczoraj 21,6

Oto słowa dra Jakuba Sieczki, anestezjologa intensywisty. Bez komentarza.

1. Nie znam ani jednej osoby pracującej w szpitalu, która uważa, że ministerialne statystyki dotyczące wolnych miejsc covidowych, w tym tych respiratorowych, nie są absolutną fikcją.

2. Znam za to mnóstwo takich, które używają następujących określeń: „brak miejsc w promieniu 300 km”, „rząd ma krew na rękach”, „dzwońcie do wszystkich mediów w Polsce”, „umieramy z przeciążenia”.

3. Naukowcy z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego z Uniwersytetu Warszawskiego przeanalizowali sposób rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w polskim społeczeństwie. Według nich za miesiąc faktyczny przyrost zakażeń będzie wynosił 200 tysięcy dziennie. To nie pomyłka – dziennie.

4. Według WHO epidemia jest pod kontrolą, gdy odsetek pozytywnych testów wynosi mniej niż 5 procent. W Polsce wyniósł wczoraj 21,6.


5. „Rząd realizuje bardzo przemyślaną strategię wyprzedzania wirusa o krok” – mówił w TVP 1 wicepremier Jarosław Gowin.

6. Rząd nie ma i nie miał nigdy żadnej strategii. Wykonuje żenujące ruchy pozorowane. Nie ma na nich słów dostatecznie obelżywych.

7. Lockdown natychmiast.

8. Słucham „Dezyderaty” w pętli.

9. Słucham „It’s The End Of The World” R.E.M. w pętli.

10. Czuję bezsilność.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »