Krótki Kurs Szpiegowania. Specsłużby Łukaszenki


Białoruś jest na granicy katastrofy gospodarczej, a jednak oligarchowie, najczęściej powiązani z formacją prezydenta czy KGB, zarabiają naprawdę setki milionów dolarów na dwóch głównych towarach eksportowych, to jest na broni i papierosach – opowiada Piotr Niemczyk w najnowszym odcinku Krótkiego Kursu Szpiegowania

W demonstracjach na Białorusi zginęły co najmniej dwie osoby, kilkadziesiąt jest rannych, kilkadziesiąt zaginionych, 7 tys. ludzi trafiło do więzienia.  Skąd taka agresja? – Przecież nie jest spowodowana tym, że Łukaszenka poczuł się obrażony, bo przegrał wybory. Ta agresja bierze się z tego, że ludzie z jego otoczenia, a przede wszystkim z białoruskich służb specjalnych, albo sami dokonują tych brutalnych represji wobec zatrzymanych, albo nakręcają policję czy wojskowych – Piotr Niemczyk tłumaczy, jak dużo do stracenia mają dziś białoruskie służby specjalne.


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »