Kto jak głosował. Sejm uchwalił przepisy, które utrudnią wydawanie paszportów dzieciom tęczowych rodzin

W czwartek Sejm uchwalił przepisy, które utrudnią wydawanie paszportów dzieciom par jednopłciowych. Tylko 25 posłanek i posłów było przeciw tej ustawie

To, że parlament w Polsce jest fasadowy, to jest oczywiste od dawna. To, że opozycja parlamentarna jest nieudolna, staje się coraz bardziej oczywistym. I po pamiętnym oklaskiwaniu zbrodniarzy ze służb granicznych również to, że praktycznie cały Sejm ma w głębokim poważaniu praworządność i prawa człowieka, nie powinno mnie zaskakiwać. Ale jednak zaskoczyło.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tęcza nie obraża. Sąd uniewinnił aktywistki

Za ustawą, która sprawi, że trudniej będzie uzyskać paszport dziecku pary jednopłciowej; za ustawą, której przepisy – zgodnie z wyrokiem TSUE z grudnia 2021 r.* – są niezgodne z prawem unijnym, zagłosowało 396 posłanek i posłów.

Przeciw było tylko 25 osób. Oto one:

Rozenek Andrzej
Biejat Magdalena
Dziemianowicz-Bąk Agnieszka
Falej Monika
Gawkowski Krzysztof
Gdula Maciej
Gosek-Popiołek Daria
Konieczny Maciej
Kotula Katarzyna
Kretkowska Katarzyna
Krutul Paweł
Kucharska-Dziedzic Anita
Maciejewska Beata
Matysiak Paulina
Nowicka Wanda
Pawliczak Karolina
Prokop-Paczkowska Małgorzata
Sowińska Anita
Szejna Andrzej
Śmiszek Krzysztof
Trela Tomasz
Ueberhan Katarzyna
Zandberg Adrian
Zawisza Marcelina
Żukowska Anna Maria

 • W grudniu 2021 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok, który nakazuje państwom członkowskim wydanie paszportu dzieciom par jednopłciowych. Taki obowiązek mają nawet państwa takie jak Polska, które nie dopuszcza się małżeństw jednopłciowych ani związków partnerskich. TSUE uzasadniał wyrok tym, że w innej sytuacji doszłoby do naruszenia swobody przemieszczania się.

O autorze

1 thought on “Kto jak głosował. Sejm uchwalił przepisy, które utrudnią wydawanie paszportów dzieciom tęczowych rodzin

  1. Brakuje informacji w jaki sposób ustawa nagle coś takiego utrudnia. Szkoda szukać ustawy i ją studiować. Bez tego ten wpis jest tyle warty, co informacja, że gdzieś w środkowej Syberii zapijaczony renifer ujrzał UFO, ale gazeta Prawda skandalicznie nie chciała reniferowi uwierzyć. Taki wpis bez treści i bez sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Starsze opinie, komentarze, listy