Kursy walut. Analitycy przewidują dalszy gwałtowny wzrost kursu posła polskiego

Rynkowe kursy walut w czwartek 12 sierpnia na godz. 7.30: euro kosztuje obecnie 4 zł 57 gr, za dolara zapłacimy 3,90, frank szwajcarski kosztuje 4,23 zł, a poseł polski 90 tys. zł. To jest rzadko notowana zwyżka, bo jeszcze kilka dni temu za posła dawano zaledwie 40 tys. zł

Analitycy przewidują dalszy gwałtowny wzrost kursu posła polskiego w skupie. Są przekonani, że zdesperowani inwestorzy z domu maklerskiego Kaczyński-Terlecki już w najbliższym czasie będą oferowali kwoty trzycyfrowe. Jeszcze nigdy poseł polski nie stał tak wysoko, co oczywiście jest przestrogą dla drobnych ciułaczy, bo spadek kursu, który prędzej czy później nastąpi będzie gwałtowny i bolesny.

Jest powiedzenie pecunia non olet (pieniądz nie śmierdzi). W wypadku funta brytyjskiego czy korony szwedzkiej, to powiedzenie się sprawdza, w wypadku posła polskiego też, ale z zastrzeżeniem: – Nie śmierdzi, ale dopóki tylko się nie sprzeda. Jak się sprzeda to cuchnie, jak zepsute ciasteczka. Po angielsku cookies.


O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »