Liderki Zmian. Wystawa w Warszawie i we Wrocławiu

Stojące na ulicy tablice przedstawiające rosyjskie działaczki

W Warszawie i we Wrocławiu będzie można obejrzeć wystawę plenerową Liderki Zmian, poświęconą kobietom, działaczkom współczesnej Rosji

Wystawę organizuje Stowarzyszenie Za Wolną Rosję. – Poprzez tę wystawę chcemy poszerzyć wiedzę widzów o społeczeństwie obywatelskim w Rosji, skupiając się na Rosjankach, które mimo panującego w Rosji reżimu pokazują, że zmiany są możliwe – deklarują organizatorzy.

Rosyjskie Liderki Zmian to dziennikarki, aktywistki, obrończynie praw człowieka, szefowe organizacji charytatywnych. Nie boją się mówić prawdy i robić dobrych uczynków. Są prześladowane, ale nie poddają się i każdego dnia dążą do zmian.

Projekt dofinansowany ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w ramach X Otwartego Konkursu na Dofinansowanie Przedsięwzięć na rzecz Dialogu i Porozumienia w Stosunkach Polsko-Rosyjskich.

Wystawę można obejrzeć:
— w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu 30, od 4 do 18 października 2021 r.
— we Wrocławiu na ul. Świdnickiej (od ul. Kazimierza Wielkiego do pl. Teatralnego), od 12 do 26 października 2021 r.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Głosy w dyskusji

Wybory już za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Znaczenie „partyjnego programu”

Wygrane kampanie PiSu w praktyce uruchamiały spontaniczne działania oddolne (by użyć ukochanego słowa z czasów „Solidarności”) nie tylko działaczy partyjnych, ale bardziej zaangażowanych wyborców PiSu. Program najwyraźniej do nich przemawiał i zostawiał miejsce na włączenie się w akcję za własną partią.

Czytaj »